Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czechosłowackie filmy BHP. Kto ma?
Autor Wiadomość
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2009-01-18, 00:15   Czechosłowackie filmy BHP. Kto ma?

Z dziesięć lat temu w technikum podczas praktyk jakiś BHP`owiec puszczał nam.... czechosłowackie filmy bhp, . Nie były to jaja, całkiem poważny temat, ale te filmy? Ubaw potworny. Czy ktoś dysponuje czymś takim? Jakieś linki? Google nie pomaga

Pamiętam jak dziś... np.

Motyw 1 - pali się stacja transformatorowa. Znaczy ktoś nieudolnie rzucił za drzwi świecę dymną, która nie chciała się dymić. Na takie miejsce w rytm muzyki a`la disco z PRL`u przyjeżdża na sygnale (kultowy jeden bulaj jak wiadro) czechosłowacki dostawczak marki Skoda albo coś podobnego, wyskakuje jakaś ekipa, biegną i... zamiast gasić próbują sprawić aby świeca bardziej dymiła. I do tego na ekranie plansze po czesku z tłumaczeniem na polski - równie debilnym jak cały film.

Motyw 2 - słup energetyczny. Gość wchodzi na słup, a słup nienaturalnie idealnie łamie się w połowie, tak że gość skacze na materac poniżej. Oczywiście nie wycięto kadru jak spada na materac. Bzdura, a do tego plansza "uważaj na wysokościach czy jakoś tak"

Czy ktoś pomoże? Gdzie to zdobyć? Do wódki komedia idealna, coś a`la "Sąsiedzi" tyle że z "aktorami" w postaci jakiś debili w czapkach uszankach itd.
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-18, 00:37   

Bez uszanek :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=dJQoaev6tmU :hihi:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-18, 00:49   Re: Czechosłowackie filmy BHP. Kto ma?

Ponury napisał/a:

Czy ktoś pomoże? Gdzie to zdobyć? Do wódki komedia idealna

A ty nas na jakąś popijawę przed tiwikiem kusisz? :hihi:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
knovak 


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: Gyddanyzc
Wysłany: 2009-01-21, 22:41   

Wprawdzie nie czeski a niemiecki, ale wbija w fotel!
http://www.youtube.com/watch?v=o1BAiJIaezc
:hihi:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-01-21, 23:08   

Przeszłam cykl szkoleń dla menedżerów gastronomii i hotelarstwa w Izbie Gospodarczo-Handlowej w Niemczech. Klaus to mały miki przy tym co ja widziałam. :hihi:
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-22, 09:32   

knovak napisał/a:
Wprawdzie nie czeski a niemiecki, ale wbija w fotel


Prawie zemdlałem :shock:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-01-22, 11:30   

villaoliva napisał/a:
knovak napisał/a:
Wprawdzie nie czeski a niemiecki, ale wbija w fotel


Prawie zemdlałem :shock:

Ja też. Niezła pobudka.
Lista aktorów dobra. Np. "Klaus ohne Kopf" :hihi:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-01-22, 12:38   

Dodam, że nie są to filmy ani z zamierzchłych czasów ani z DDR. Do dziś IHK takie puszcza :hihi:
 
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2009-01-22, 17:09   

Obejrzałem i wciąż nie wiem, czy to na poważnie czy na jaja. Jak na jaja to jestem porażony tamtejszym poczuciem humoru, jak na poważnie to jeszcze gorzej...
Zacząłem też oglądać filmik o fryzjerce Claudii, ale musiałem przerwać żeby się nie porzygać :roll:
_________________

 
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-01-22, 17:43   

taki gimnazjalny humor rzekłabym :hihi: ale przynjamniej ciekawsze to, niż typowe szkolenia BHP, jest o czym rozmawiać :hihi:
 
 
knovak 


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: Gyddanyzc
Wysłany: 2009-01-22, 20:21   

Budzi wyobraźnię. Po drodze do pracy (okolica przemysłowa) mijam magazyny, gdzie na placu przed nimi grasują kolesie w identycznych sztaplarkach. Po seansie z tym filmikiem teraz mamy tam oczy dookoła głowy... :hihi:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-01-22, 20:30   

To są jak najbardziej poważne filmy szkoleniowe. Takie mi zaserwowano parę lat temu. Słowo. Nie wierzyłam, że to nie są jakieś jaja. A jednak. Większość zajęć przesiedziałam w stuporze, bo nie miałam siły się śmiać. Do tego prowadzący zajęcia z BHP chodził po sali i raczył nas tekstami: i co robimy zawsze? myjemy rę... no? co myjemy? rę...
:rozpacz:
 
 
 
knovak 


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: Gyddanyzc
Wysłany: 2009-01-23, 09:17   

Zgadza się, ja coś podobnego musiałem obejrzeć na szkoleniu BHP w czasach studenckich i Techno Service - w stoczni, jeszcze im. Lenina. Np. obrazki z lasu, praca drwali i przygody jakie im grożą (też makabryczne, nie będę opisywał ;-) ). Do dziś nie wiem dlaczego pokazywali nam to w stoczni...
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2009-01-23, 11:39   

Z sympatią wspominam filmy szkoleniowe pokazywane na zajęciach Studium Wojskowego PG. Jeden zwłaszcza, traktujący o tym jak powinien zachowywać się żołnierz na przepustce. Czarno - biały film był kręcony w Elblągu w latach 60-tych, co dodatkowo podnosiło jego atrakcyjność. Żeby podnieść jego siłę wychowawczą autor nie ograniczył się do pokazania przykładów wzorowego zachowania, lecz zamieścił również przykłady zachowania nagannego, np. wojaków rozwalonych na siedzeniach zatłoczonego tramwaju, żołnierza wpychającego się w sklepie do kolejki w celu nabycia trzech butelek wina "Patyk", konsumpcję tegoż trunku i na koniec opłakane jej skutki :hihi:
Z przyjemnością obejrzałbym jeszcze raz tę perełkę sztuki filmowej...
_________________

 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-01-23, 12:32   

Z czego Wy się właściwie śmiejecie?

Weźcie pod uwagę, że adresaci takich filmów to w większości półgłówki, do których wyobraźni tylko takie ekstremalne przykłady mogą przemówić. I to najlepiej powtarzane co tydzień, bo dłużej im pamięć nie działa.

Z racji swojego zawodu nie raz i nie dwa widziałem prace w rozmaitych magazynach, idiotyczne zachowania kierujących sztaplarkami, kompletnie irracjonalne zabawy wózkami paletowymi. A nawet wyścigi wśród kręcących się tam ludzi... Na własne oczy widziałem, jak taki idiota wyjechał sztaplarką z magazynu na rampę załadunkową i dalej na plac w stylu Adama Małysza. O rozmaitych tragicznych wypadkach na wsi przy maszynach rolniczych słyszy się co najmniej kilkanaście razy w roku: wszystkie wynikają z nieskończonej głupoty, braku wyobraźni. Może niektórych wypadków by nie było, gdyby idioci je powodujący obejrzeli taki "śmieszny" filmik.
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl