Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tramwajowe nowości
Autor Wiadomość
Tangens 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 67
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1640
Skąd: Gdańsk/Świnoujście
Wysłany: 2009-01-16, 18:57   

Jesli 4 i 10 pójdą dużą pętlą to gdzie będzie postojować 15? Przy koszarach?
Myślę, że Jacko ma rację. Ów skręt z Wolności w Marynarki Polskiej będzie równoznaczny z kresem szaletu.
Wtedy będzie prawie możliwe ponowne uruchomienie (na wzór linii przedwojennej) trasy ze Śródmieścia przez Nowy Port do Brzeźna. Prawie, bo potrzebny będzie jeszcze lewoskręt z Hallera w Danzigą.
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-01-16, 19:09   

Tangens napisał/a:
...to gdzie będzie postojować 15? Przy koszarach?
Albo na przykład przy byłej stacji SKM Danzig Brzeźno.

Tangens napisał/a:
Myślę, że Jacko ma rację. Ów skręt z Wolności w Marynarki Polskiej będzie równoznaczny z kresem szaletu.
To raczej logiczne.

Cytat:
Mała pętla będzie służyć jedynie do wyjazdu tramwajów z zajezdni.
Można by na przykład zrobić dodatkowy skręt z Góreckiego w lewo w Wolności, by tramwaje nie musiały na jazdy techniczne jeździć dużą pętlą (Władysława IV-Oliwska-Rybołowców-Wolności).

Cytat:
Prace w Brzeźnie i Nowym Porcie rozpoczną się nie wcześniej niż za rok.
Zawsze to lepiej od "nie wcześniej niż za 2 lata"... ;-)

Tangens napisał/a:
Wtedy będzie prawie możliwe ponowne uruchomienie (na wzór linii przedwojennej) trasy ze Śródmieścia przez Nowy Port do Brzeźna. Prawie, bo potrzebny będzie jeszcze lewoskręt z Hallera w Danzigą.
No cóż... Pomarzyć ludzka rzecz... ;-)
_________________
 
 
 
turecki 
witam wszystkich!

Wiek: 113
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: z internetu
Wysłany: 2009-01-19, 08:46   

Jagst napisał/a:
fritzek napisał/a:
No tam jest takie natężenie ruchu, że tworzy to kilometrowe korki ;-)

Do tragedii wystarczy jeden pasażer i jeden samochód. I jedna sekunda nieuwagi jednej osoby. A prawdopodobieństwo tragedii na pewno będzie mniejsze, jeśli samochód będzie mógł ominąć tramwaj ze strony przeciwnej niż ta, po której chodzą pasażerowie. I jeśli ci ostatni nie będą musieli między tramwajem i chodnikiem przekraczać jezdni.

Nie bez powodu przystanki autobusowe i trolejbusowe są organizowane przy chodniku, a nie przy osi jezdni dwukierunkowej lub po lewej stronie jezdni jednokierunkowej.

to dlaczego na takiej Mickiewicza nie jest przy chodniku? No i co na to wszystko miejski konserwator? Obudzić go trzeba,bo zasypia nad planami wpisania dźwigów stoczniowych do rejestru! :flaga:
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 08:52   

Miejski konserwator nie ma uprawnień do wpisywania czegokolwiek do rejestru, a wojewódzki konserwator nie ma prawie żadnych kompetencji w Nowym Porcie, ani na ulicy Mickiewicza. :-P
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-01-19, 08:58   

turecki napisał/a:
to dlaczego na takiej Mickiewicza nie jest przy chodniku?

Może dlatego, że ulica Mickiewicza jest dwukierunkowa, są tam dwa tory tramwajowe, których przesunięcie wymusiłoby przebudowę skrzyżowania z Hallera, nie mówiąc o przebudowie całej ulicy Mickiewicza. Być może byłoby to nieco droższe...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2009-01-19, 18:05   

renekk napisał/a:
i dla wpisania większego promienia lewego łuku (w torze skręcającym w lewo z Oliwskiej w Rybołowców).

Tory skręcające z Oliwskiej w Rybołowców są (takie na wajchę, czy jakoś tam :lol: )i kawał jezdni do ul. Na Zaspę jest nowy , dopiero za skrzyżowaniem jest tragedia. Myślę , że nie potrzeba burzyć tego nowego odcinka bo na czas remontu auta muszą gdzieś mieć drogę (stali użytkownicy i tak skręcają w Na Zaspę , tylko "obcy" tu się pchają i "głośno chwalą ;-) "Włodarzy za taki stan nawierzchni ).Wszak na wszystkich mapach jest to początek krajowej E7.
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2009-01-19, 18:33   

Ten lewoskręt został wykonany w trakcie generalnego remontu ul. Oliwskiej w 1992/93 roku, z założeniem że będzie używany sporadycznie. Ma bardzo mały promień łuku, niespotykany w normalnie eksploatowanych torach.
Na początku1993 roku trafiłem na budowę końcowego odcinka, od Kasztanowej do przystanku SKM Danzig Brzeźno. Majster opowiadał mi, że jak gięli szyny do tego łuku, to jedną złamali (inna sprawa, że robili to w zbyt niskiej temperaturze...).
Być może inwestor nie zdecyduje się na przebudowę tego połączenia, chociaż akurat dla mnie jest to logiczne.
_________________

 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2009-01-19, 19:38   

Henio napisał/a:
jest to początek krajowej E7.

Nie ma takiego czegoś u nas. Jest międzynarodowa droga E77, która ma również krajowy numer 7. Tyle, ze ona nawet nie zahacza o Nowy Port. Wiedzie z Żukowa przez śródmieście w stronę Elbląga i (za przeproszeniem) Warszawy.

W Nowym Porcie, na terminalu promowym ma swój początek krajowa droga numer 1, jest ona częścią międzynarodowej E75. Wiedzie ona ulicą Rybowłowców, co oznacza, że jej remont jest w gestii GDDKiA, a nie miasta. Choć zapewne tor tramwajowy pod GDDKiA nie podlega. Wychodzi mi na to, że przy przebudowie tej ulicy współpracować będą musiały Miasto i Dyrekcja Dróg Krajowych, a to nie wróży nic dobrego w kwestii terminu wykonania tych prac...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2009-01-19, 20:11   

Jagst napisał/a:
Wychodzi mi na to, że przy przebudowie tej ulicy współpracować będą musiały Miasto i Dyrekcja Dróg Krajowych, a to nie wróży nic dobrego w kwestii terminu wykonania tych prac...

Obyś był złym prorokiem :hmm:
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2009-01-19, 22:16   

Jagst napisał/a:
[...]jej remont jest w gestii GDDKiA, a nie miasta. Choć zapewne tor tramwajowy pod GDDKiA nie podlega. Wychodzi mi na to, że przy przebudowie tej ulicy współpracować będą musiały Miasto i Dyrekcja Dróg Krajowych

Bzdura. Art. 19 ust. 5 "Ustawy o drogach publicznych" stanowi: "w granicach miast na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest prezydent miasta". W przypadku Danziga tym zarządcą jest ZDiZ.
_________________

 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-19, 22:22   

Tak w antrakcie, upolowany dziś w zajezdni "Dortmund".

DSCN0379.JPG
Plik ściągnięto 17935 raz(y) 103,88 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-01-19, 22:32   

villaoliva napisał/a:
Tak w antrakcie, upolowany dziś w zajezdni "Dortmund".
:shock: :shock: :shock: 1137 :shock: :shock: :shock: w zajezdni Wrzeszcz ???

Kilka pytań:

1. Dlaczego nikt nic o tym nie wie (do tej pory) ?
2. Dlaczego nie ma go w spisie na stronie Phototrans.eu ?
3. Dlaczego ma numer 1137, skoro wszystkie dotychczasowe "Dortmundy" przychodziły do Danziga z numeracją dortmundzką, (czyli ten akurat powinien mieć numer 137)?
4. Czy mogę umieścić tę informację (wraz ze zdjęciem oczywiście) na forum, gdzie moderuję ( http://danzig-nowy-port.mojeosiedle.pl/ )?
_________________
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-01-19, 22:45   

Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytania.
Przejeżdzałem obok i wpadłem w zachwyt widząc taki "obcy" tramwaj z kolorystyką, reklamami a nawet tablicą z kierunkiem jazdy :)

Jacko napisał/a:
4. Czy mogę umieścić tę informację (wraz ze zdjęciem oczywiście) na forum, gdzie moderuję ( http://danzig-nowy-port.mojeosiedle.pl/ )?


Jasne, że tak. Masz kolejne :-)

DSCN0370.JPG
Plik ściągnięto 17907 raz(y) 91,84 KB

DSCN0374.JPG
Plik ściągnięto 17907 raz(y) 87 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-01-19, 22:50   

villaoliva napisał/a:
Jacko napisał/a:
4. Czy mogę umieścić tę informację (wraz ze zdjęciem oczywiście) na forum, gdzie moderuję ( http://danzig-nowy-port.mojeosiedle.pl/ )?


Jasne, że tak. Masz kolejne :-)
Serdeczne dzięki.
_________________
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-01-19, 23:08   

Co za obrzydliwość :hihi:
Śledzą mnie i prześladują!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl