Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sopot Stawowie - Historia Stawowia
Autor Wiadomość
stawowie 
Sopot Stawowie


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-12-24, 19:06   Sopot Stawowie - Historia Stawowia

Drodzy sopocianie,
Przyjmijcie wraz z życzeniami pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia nasz upominek pod choinkę w postaci obiecanej historii Stawowia na stronie www.stawowie.pl
Praca nad przygotowaniem tego tekstu zajęła nam niemal pół roku. To wiele godzin spędzonych w archiwach, a później przy komputerach, skanowanie zdjęć i dokumentów, przesłuchiwanie nagranych rozmów, pisanie, ale przede wszystkim wiele godzin spędzonych w przemiłym towarzystwie dawnych wychowanków Domu Dziecka lub ich bliskich.
Poznałyśmy fantastycznych ludzi, dotarłyśmy do zapomnianych już wydarzeń. Mamy satysfakcję, że choć nie udało się nam zachować Stawowia dla sopocian, to dzięki spisaniu historii tego miejsca, stanie się ono lepiej znane i bliższe sercu wielu z Was.

Pozdrawiamy świątecznie,
Dorota i Anka
www.stawowie.pl
sopot@stawowie.pl
_________________
sopot@stawowie.pl
www.stawowie.pl
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4792
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2008-12-25, 13:45   

Wielkie :brawo: :brawo: :brawo: za wspaniałą stronę o tym pięknym zakątku Sopotu. Pozostaje liczyć na to że nowy właściciel posiada jakąś koncepcję wykorzystania Stawowia i rozpocznie prace remontowe.
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-12-25, 16:42   

Bardzo interesująca nowa wiedza o historii Stawowia. Pozdrawiam Autorki.
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2008-12-25, 19:02   

Czemu Rychu Twoje fotografie tak trudno oglądać ?
Ps. Teraz tylko nadzieja w tym , by nowy właściciel zadbał o to należycie.
Kurna , że ja nie mam tylu "melonów" . Tam by tętniło życie jak onegdaj i by pięknie było.
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-12-25, 23:08   

Henio napisał/a:
Czemu Rychu Twoje fotografie tak trudno oglądać ?

Na stronie Stawowia czy mojej? Zdjęcia są powyżej 200KB więc przy słabej szybkości łącza niestety otwierają się powoli. :-?
 
 
Henio 
Aspirant BeHaPe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2008-12-26, 06:56   

Na stronie Stawowia. Gdy otwieram Twoją galerię i otwieram jedną z fotek , to by zobaczyć następną brakuje mi strzałki. Reszta galerii to posiada.Ale i tak :brawo: dla autorów .
Na szczęście łącze mam najszybsze jakie oferuje UPC .
 
 
stawowie 
Sopot Stawowie


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-01-08, 10:43   

Zapraszamy zainteresowanych do ponownego odwiedzenia strony www.stawowie.pl - uzupełniłyśmy historię Domu Dziecka Nr 5 przy ul. Stalina 618 o nowe fakty i 36 nowych fotografii z tamtego okresu. Niektóre są bardzo interesujące nie tylko dla dawnych wychowanków PDD5, ale dla wszystkich sopocian, np. fotografia przedstawiająca boisko w parku Stawowia z tramwajem w tle lub fotografia zrobiona na placu przy kościele Św. Jerzego.
Od wczoraj dostępna jest także poszerzona o wiele nowych faktów historia wcześniejszych dziejów Stawowia z lat 1856-1945 - miłośnicy historii Danziga także znajdą tam coś dla siebie.
Pozdrawiamy noworocznie!

źródło
Pozwoliłem sobie zmienić zdjęcie na większe. feyg

Tramwaj.jpg
Plik ściągnięto 29615 raz(y) 119,95 KB

_________________
sopot@stawowie.pl
www.stawowie.pl
Ostatnio zmieniony przez feyg 2009-01-08, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lestat 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 125
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-01-08, 11:06   

:brawo: to drugie znane mi zdjęcie ukazujące tramwaj w Sopocie .
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-01-08, 14:35   

stawowie napisał/a:
www.stawowie.pl - uzupełniłyśmy historię Domu Dziecka Nr 5 przy ul. Stalina 618 o nowe fakty i 36 nowych fotografii z tamtego okresu.

Historia pięknie się rozwija. Zwłaszcza przemycane fragmenty architektury i wyposażenia jeszcze przed przebudowami na zdjęciach osób związanych z Domem Dziecka. Tyle ludzi było związanych ze Stawowiem że historia będzie się rozrastać. Gdyby jeszcze wiadomo co tam chce zrobić nowy właściciel.
 
 
stawowie 
Sopot Stawowie


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-01-09, 09:50   

Henio napisał/a:
Na stronie Stawowia. Gdy otwieram Twoją galerię i otwieram jedną z fotek , to by zobaczyć następną brakuje mi strzałki. Reszta galerii to posiada.Ale i tak :brawo: dla autorów

Już jest jak w pozostałych galeriach :)
A
_________________
sopot@stawowie.pl
www.stawowie.pl
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-01-09, 14:48   

stawowie napisał/a:
Henio napisał/a:
Na stronie Stawowia. Gdy otwieram Twoją galerię i otwieram jedną z fotek , to by zobaczyć następną brakuje mi strzałki. Reszta galerii to posiada.Ale i tak :brawo: dla autorów

Już jest jak w pozostałych galeriach :)
A

Jest gorzej. Zmieniona jest rozdzielczość, zdjęcia są mniejsze i straciły na jakości. Są nieostre. W dole zdjęcia jest wklejony pasek przewijania i ingeruje w kompozycję zdjęcia.
Poprzednia forma zupełnie mi nie przeszkadzała. Teraz jest nie do przyjęcia. :-?
 
 
stawowie 
Sopot Stawowie


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-01-09, 18:26   

rychu40 napisał/a:
Jest gorzej. Zmieniona jest rozdzielczość, zdjęcia są mniejsze i straciły na jakości. Są nieostre. W dole zdjęcia jest wklejony pasek przewijania i ingeruje w kompozycję zdjęcia.Poprzednia forma zupełnie mi nie przeszkadzała. Teraz jest nie do przyjęcia. :-?

Przywróciłam pierwotną wersję, uważam, że jednak powinno być tak, jak życzy sobie Autor zdjęć :-)
Pozdrawiam,
A
_________________
sopot@stawowie.pl
www.stawowie.pl
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-01-09, 19:45   

stawowie napisał/a:
Przywróciłam pierwotną wersję, uważam, że jednak powinno być tak, jak życzy sobie Autor zdjęć :-)

I bardzo dobrze i bardzo dziękuję. Było i teraz znowu będzie tak. Po kliknięciu na zdjęcie miniaturka powiększa się do rozdzielczości opracowanej przez autora. Zmniejszanie zdjęć programowo a nie ręcznie zawsze powoduje straty jakości. Po następnym kliknięciu zdjęcie powraca do wielkości miniatury. I można klikać następne. Jest to rozwiązanie dla mnie doskonałe. Nie wiem skąd takie trudności w korzystaniu z galerii miał Henio.
I tak na marginesie. Każde zdjęcie pokazywane na wystawie fotografii jest oprawione w pas partu i nikt nie wpada na pomysł aby dodawać na brzegu, reklamy, napisy, lub umieszczać jakieś informacje na samym zdjęciu. W Internecie mamy tyle zdjęć z napisami na środku lub z boku, umieszczanych często na fotce, przez amatorów którzy chcą dorównać zawodowcom. Wszystko po to żeby ktoś nie ściągnął, nie wykorzystał a jeżeli już to zapłacił. Zdjęcie internetowe w rozdzielczości 815x585 pikseli, tak jak moje na stronie, w 300 DPI jeżeli ktoś chce wydrukować, ma rozmiar 6.9 x 5.0 cm. A większość zdjęć internetowych jest jeszcze mniejsza i często byle jaka. I pokazywana w otoczeniu napisów, mrugających reklam i innych informacji. I mnie się to bardzo źle ogląda. Pozdrawiam i przepraszam za ten wywód jeżeli znudził. :-|
 
 
stawowie 
Sopot Stawowie


Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-01-09, 20:02   

rychu40 napisał/a:
[...] W Internecie mamy tyle zdjęć z napisami na środku lub z boku, umieszczanych często na fotce, przez amatorów którzy chcą dorównać zawodowcom. Wszystko po to żeby ktoś nie ściągnął, nie wykorzystał a jeżeli już to zapłacił. [...]

Rozumiem aluzję, ale nie bez powodu niektóre zdjęcia (tylko te powojenne) tak właśnie zostały opublikowane. Inne, te zrobione przeze mnie, są dostępne bez "dodatków". W każdym razie nie ma przeszkód (ani opłat :-> ) przy ściąganiu jednych i drugich. :-)
A
_________________
sopot@stawowie.pl
www.stawowie.pl
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2009-01-09, 20:26   

stawowie napisał/a:
Rozumiem aluzję, ale nie bez powodu niektóre zdjęcia (tylko te powojenne) tak właśnie zostały opublikowane. Inne, te zrobione przeze mnie, są dostępne bez "dodatków". W każdym razie nie ma przeszkód (ani opłat :-> ) przy ściąganiu jednych i drugich. :-) A

Refleksja była ogólna. Konkretny portal ma prawo do znakowania zdjęć jak chce. Portal Stawowie to pełny profesjonalizm. Mówiłem o amatorach. :-)
Napisy na fotkach po ściągnięciu pozostają. Niestety jeszcze nie ma darmowych "wotermarkingów".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl