Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fritzek
2010-01-27, 17:13
Tarcza antyrakietowa
Autor Wiadomość
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-23, 18:06   

Oj nie, Francuzi zrobili więcej, zaatakowali nawet Niemcy, weszli na kilka kilometrów w głąb niemieckiego terytorium, a później wycofali się na z góry upatrzone pozycje :hihi:
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2008-08-24, 12:27   

Nie lubię USA, ale jestem za tarczą. Nasza historia pokazuje, że lepiej opierać się na potężnych sojusznikach, niż na Francji czy Wielkiej Brytanii.

A tak w razie jakiegoś konfliktu z Rosją USA będzie musiało się bardziej zaangażować po naszej stronie. NATO nie daje takie gwarancji.
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-08-24, 12:36   

Ponury napisał/a:
USA będzie musiało

Ta... jasne... :)
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2008-08-24, 13:09   

A jak według ciebie się zachowa jeżeli ich żołnierze stacjonujący jako obsługa baterii w Redzikowie koło Słupska także zostaną zaatakowani? To nie dyplomaci, których wyprowadzi się specjalnym korytarzem jak Niemcy wyprowadzili korpus dyplomatyczny w 1939 8-)

Bądźmy realistami. NATO jest zbyt skłócone, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim swoim członkom :gun: Amerykanie fachowo zagrali - zaproponowali elementy tarczy akurat Polsce i Czechom, najbardziej doświadczonym krajom, zdradzionym przez swoich sojuszników w XX wieku :oops:
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2008-08-24, 14:34   

Ponury napisał/a:
Amerykanie fachowo zagrali - zaproponowali elementy tarczy akurat Polsce i Czechom, najbardziej doświadczonym krajom, zdradzionym przez swoich sojuszników w XX wieku :oops:


:hihi: ha_ha_ha
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Fenix 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 146
Skąd: Praust
Wysłany: 2008-08-24, 14:43   

Ponury, jako były mundurowy powiem Ci,chłopie jak liczyć to tylko na siebie :-D .
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2008-08-24, 15:18   

No tak, tylko że z położeniem i jak zwykle z prawie zerowym potencjałem Polska i tak jest skazana na sojusze :-/

Potęgą to my byliśmy w 16 wieku. Potem było już tylko gorzej :rozpacz:
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
groszek 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 313
Wysłany: 2008-08-24, 15:33   

fakt :-(
_________________
mały kot na wielkiej drodze
 
 
pkkk 

Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-24, 17:55   

Najlepiej byłoby mieć sojusze ze wszystkimi :)
_________________



 
 
 
rispetto 
sapiens

Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 66
Skąd: stąd
Wysłany: 2008-08-24, 19:13   

ale Onet zrobiliście :-/
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2008-08-24, 22:13   

Nie,to miało być Yahoo :hihi:
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
radeck 


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Brętowo
Wysłany: 2008-08-25, 10:00   

Proszę o komentarz
http://video.i123.pl/film...lskimi_napisami
http://video.i123.pl/film...iewygodne_fakty
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 10:09   

Film dosyć długi, a nie miałem czasu żeby oglądać całość. Powiedz mi, czy wspominają tam coś o chmurze dymu, która przybrała kształt twarzy szatana?
 
 
radeck 


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Brętowo
Wysłany: 2008-08-25, 11:00   

Nie :hihi: o szatanie w tych filmach nie ma mowy, chciałem tylko poznać opinię forumowiczów, bo ja mam zdania podzielone, rozmawiałem na ten temat ze znajomymi w USA - część twierdzi że to fikcja, część że to prawdziwa Ameryka.
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2008-08-25, 17:58   

Bez przesady. Te filmy to moim zdaniem wolna twórczość i interpretacja. Bzdury nie poparte niczym konkretnymi.

Film "9/11" Moore`a już jest lepszy - zdjęcia, filmy, wywiady. Jak fajnie zobaczyć Amerykanów pijących wraz z talibami, zaproszonymi do USA przez koncern naftowy, którego prezesem był obecny Prezydent Afganistanu :szczena:

Podobnie jak to, że Ibn Laden w latach 80`dziesiątych XX wieku był aktywnym agentem CIA w Afganistanie. Potem zerwał się ze smyczy i odszedł do radykalizmu. Ale na początku był dobry i potrzebny.... ot, oficjalnie handlarz bronią :) Wrażenie robi zdjęcie Brzezińskiego i Ibn Ladena, jeszcze młodego z karabinem PK jak gadają itd. Gdzieś widziałem, chyba na jakimś portalu w rodzaju wolnemiedia.pl jak znajdę to wrzucę :)

A to nie zmienia faktu - jesteśmy skazani na USA i sojusz z nimi. No bo kto nas obroni? NATO za słabe, UE skłócona. Historia pokazuje, że lepiej trzymać z najsilniejszym i to jak najbliżej. Gorzej jak USA się rozsypie... :cry:


ps. przy okazji off odnośnie terrorystów. Kojarzycie Abu Nidala? Do dzisiaj pamiętam taką oto historię. CIA poszukuje w latach osiemdziesiątych XX wieku aktualnego zdjęcia członka OWP i czołowego terrorysty Abu Nidala. Znajduje je w końcu. Zdjęcie przedstawia Abu wraz z Polką na tle mola w Sopocie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Abu_Nidal


Carlos także bywał w Trójmieście. W IPN znajdują się oryginalne książki z "Novotelu" w Danzigu z podpisami "Sanchez Ilicz" czy jakoś tak :) SB i KGB go chroniły, czuł się w PRL na urlopie tak nietykalny, że podpisywał się nawet swoim nazwiskiem w hotelu :)
Pozdrawiam prof. Niwińskiego z IPN Danzig, mojego wykładowcę z UG - pokazył te książki :)
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl