Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oliwa
Autor Wiadomość
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-08-30, 22:14   

villaoliva napisał/a:
włazić na budynki bez niczyjej zgody i "poprawiać" ich estetykę
jest to klasyczny przykład street artu , graffiti w interakcji z ruinami .
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-08-30, 22:20   

roland napisał/a:
Jedyny pożytek z tej awantury to szansa na uratowanie budynku, który jest tłem tej historii
. :-/
Jedynym podmiotem jego broniącym jeszcze jest WUOZ. Pewnie zaraz dostanie na forach i FB tradycyjne cięgi za obronę "takiej rudery" i hamowanie rozwoju miasta. Powinien iść za głosem ludu? ;-)
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-08-31, 18:50   

Ja jestem zażenowana szczerze mówiąc. W szoku, zresztą, też. Artykuł trafił do mnie przez nijak nie związanych z Danzigiem znajomych. Rechotali sobie głośno a mnie było wstyd.
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-08-31, 19:34   

Hochstriess napisał/a:
Ja jestem zażenowana szczerze mówiąc. W szoku, zresztą, też. Artykuł trafił do mnie przez nijak nie związanych z Danzigiem znajomych. Rechotali sobie głośno a mnie było wstyd.

Nie Tobie jednej, choć to marne wsparcie i świadomość.

Chociaż tak naprawdę to powinno się zanucić klasyka "Widzę, to co widzę i w ogóle się nie wstydzę. Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
stern 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Gdańsk Oliwa
Wysłany: 2011-09-01, 06:18   

Wiecie co dziewczyny? Mi jest najzwyczajniej w świecie przykro... bo ja myślałam że jak ktoś jest inteligentny to kuma że na portalach i w gazetach, nawet wysokich lotów, są różnego rodzaju artykuły... i trezba o czymś pisać, oraz powinno się miec do tego co się czyta trochę dystansu. Nie rozumiem Waszego utożsamiania się z tym i wstydu związanego ...
A tu ciągłe bicie piany...
Po co?
Chyba daje Wam nieustanną satysfakcję opluwanie kogoś.
 
 
 
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-09-01, 08:46   

stern napisał/a:
Wiecie co dziewczyny? Mi jest najzwyczajniej w świecie przykro... bo ja myślałam że jak ktoś jest inteligentny to kuma że na portalach i w gazetach, nawet wysokich lotów, są różnego rodzaju artykuły... i trezba o czymś pisać, oraz powinno się miec do tego co się czyta trochę dystansu. Nie rozumiem Waszego utożsamiania się z tym i wstydu związanego ...
A tu ciągłe bicie piany...
Po co?
Chyba daje Wam nieustanną satysfakcję opluwanie kogoś.


Co to znaczy "trzeba o czymś pisać"? Głupoty?. Tym się różnią poważne fora od niepoważnych, że są pozbawione artykułów wątpliwej treści. Nie musimy zniżać się do "Faktów" :shock:
 
 
stern 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Gdańsk Oliwa
Wysłany: 2011-09-01, 09:04   

Roland,

zawsze były tu same "poważne" wypowiedzi ? Czy wszyscy już postradaliśmy wszystike rozumy? Czy każda wypowiedź ma być traktowana dosłownie? I czy należy linczować kogoś kto wierzy i myśli inaczej? A tak to wygląda... Jeśli chodzi o homoseksualizm, jesteśmy wszysycy "za" bo tak wypada... jeśli chodzi o katolicyzm, jestemy "przeciw" bo to modne akurat być przeciw Kościołowi!!! Ludzie, ten artykuł pokazuje dwie strony. Osobę, która na oliwskim forum zabrała głos w sprawie "szatanskich", jak zwał tak zwał, znaków. Ale w artykule mówi się też o niszczejącym budynku, o brzydocie malunku i o nielegalności jego utworzenia...

A może pozwolicie przyozdobić elewacje swoich budynków?

Wasze ulice, w Waszych dzielnicach świetnie by się do tego nadawały.

Przecież ten szczur jet taki fajny...
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-09-01, 10:38   

Może nie wypowiadaj sie w imieniu ogółu, Stern (kwestie orientacji seksualnej oraz światopoglądu)
Artykuł nie pokazuje dwóch stron. Nie jest ani rzeczowy, ani konkretny, ani bezstronny. To stek bzdur, że się tak dosadnie wyrażę. Dlatego było mi wstyd. To co sie dzieje na forum dzielnicy mało mnie interesuje i nie ono było powodem mojego zażenowania.
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-09-01, 11:52   

Hochstriess napisał/a:
Nie jest ani rzeczowy, ani konkretny, ani bezstronny.

Trudno.To prywatna strona. Jak czytam artykuły Pani Środy to mam podobne wnioski do Twoich.
Hochstriess napisał/a:
Dlatego było mi wstyd. To co sie dzieje na forum dzielnicy mało mnie interesuje i nie ono było powodem mojego zażenowania.

A co?. Wstyd Tobie za mnie czy Oliwę? Nie musisz się utożsamiać. Nikt tego nie oczekuje.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-09-01, 12:53   

villaoliva napisał/a:
Jak czytam artykuły Pani Środy to mam podobne wnioski do Twoich


No zobacz jak miło - ja też się z nią zgadzam.
:hihi:

A poważnie - nie mam ochoty na okładanie się łopatką i grabkami, nie moja bajka. Powiedziałam, co myślę, ponieważ sam wmieszałeś temat w forum. Tyle.
 
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2011-09-01, 14:48   

nie wiem o co cała awantura, Stara Oliwa to prywatna strona i Villa może wrzucać na nią co zechce, Natanka, świadectwa Glorii Polo ii inne wątpliwe (nad)interpretacje. najwyżej poczytność spadnie, ale villaoliva pewnie zna ryzyko :)
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-09-02, 17:01   

stern napisał/a:
Czy każda wypowiedź ma być traktowana dosłownie?


Nie, pod warunkiem, że jest wierszem, prozą poetycką, parabolą itd. W tym przypadku tak akurat nie jest.

stern napisał/a:
Jeśli chodzi o homoseksualizm, jesteśmy wszysycy "za" bo tak wypada...


Jak można być "za" albo "przeciw" homoseksualizmowi? Przecież to nie jest partia polityczna albo światopogląd...

stern napisał/a:
jeśli chodzi o katolicyzm, jestemy "przeciw" bo to modne akurat być przeciw Kościołowi!!!


Być może Ty jesteś przeciwna KK z uwagi na panującą modę. Ja np. jestem przeciwny tej organizacji z zupełnie racjonalnych powodów - ogłupianie i manipulowanie strachem prostych ludzi (przykładem interpretacja "szatanistycznego" malunku czy w ogóle twierdzenie, że istnieje jakiś Szatan) jest jednym z nich.

stern napisał/a:
Ludzie, ten artykuł pokazuje dwie strony.


Bynajmniej.

stern napisał/a:
Przecież ten szczur jet taki fajny...


Jest bardzo fajny i nie miałbym nic przeciwko temu, aby namalowali go na moim bloku - pod warunkiem, że byłby jeszcze większy.
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-09-02, 17:53   

stern napisał/a:


zawsze były tu same "poważne" wypowiedzi ? .

Ależ skąd! Od wypowiedzi niepoważnych, śmiesznych i absurdalnych jest nawet specjalna zakładka pt. "Bajki z mchu i paproci", w dziale nomen omen "Gdanisko-Samo zuooo", jak pogrzebać, to bzdety o Szatanie itp. głupotach są tam od dawna.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Azaziz 
Zamykamy oczy...


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 140
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2011-09-08, 20:49   

Widziałem tą budę na żywo... i... podoba mi się... dla mnie pomysł w dechę.
Chciałbym takie coś w Malborku :-)
:flaga:
_________________
...w krzyżu mnie boli ostatnio :) ))))
 
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2011-09-11, 00:11   

Pożar zabytkowej zajezdni w Oliwie

Cytat:
Spłonęła dawna zajezdnia tramwajowa w Oliwie. Nie wiadomo jeszcze jak bardzo ucierpiał od lat zaniedbywany przez właściciela budynek.
W sobotę przed godz. 23 zaczęła się palić. - Właśnie przejeżdżam obok samochodem. Ogień jest naprawdę duży - relacjonował tuż po godz. 23 nasz czytelnik, pan Łukasz. Na miejscu szybko pojawiła się straż pożarna. Na razie nie wiadomo jednak jak duże są straty. Okaże się to najprawdopodobniej dopiero rano.


czy ktoś czuje się zaskoczony? :rozpacz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl