Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Falochron Zachodni w Nowym Porcie udostępniony
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2015-06-25, 12:24   Falochron Zachodni w Nowym Porcie udostępniony

Falochron Zachodni w Nowym Porcie zostanie udostępniony zwiedzającym!
Mam nadzieję, że dożyje udostępnienia wschodniego molo. Ale cieszmy się z tego wydarzenia :)
Stanie się to w najbliższą sobotę, 27 czerwca o godz. 10.30.

Cytat:
Falochron Zachodni został odbudowany w ramach projektu „Modernizacja wejścia do Portu Wewnętrznego". O poprawę dostępności Morskiego Portu Danzig zadbał m.in. Urząd Morski w Gdyni, który w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport zrealizował projekt. W ramach przedsięwzięcia wybudowano nowy Falochron Zachodni w miejscu rozebranego starego falochronu, czego efektem było poszerzenie wejścia do portu wewnętrznego (tzw. Nowego Portu) z 72 do 90 metrów. Dzięki temu możliwe stało się wprowadzenie do portu statków o długości 250 m, szerokości 36 m oraz zanurzeniu do 10,6 m. Inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo manewrowania i ruchu statków przy zwiększonej sile wiatru. Nowe wejście do portu umożliwia teraz bezpieczną żeglugę nawet przy 8 stopniach w skali Beauforta.

Istotne było także zmniejszenie ryzyka zagrożeń środowiska naturalnego, towarzyszących m.in. manewrowaniu dużych promów i jednostek pasażerskich oraz statków wpływających do stoczni Remontowa SA. Przebudowane wejście do portu, poza poprawą bezpieczeństwa żeglugi, zwiększa szybkość obsługi cumujących tu statków daje dodatkowy impuls do aktywizacji gospodarczej Portu Wewnętrznego.



(!) Przypominamy, że na Falochron Zachodni można się dostać spacerem idąc w kierunku Nowego Portu od strony Parku w Brzeźnie.

61637.jpg
umg
Plik ściągnięto 12436 raz(y) 85,71 KB

61640.jpg
umg
Plik ściągnięto 12436 raz(y) 57,86 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Ponury 
majster


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 889
Skąd: Gdańsk-Brętowo
Wysłany: 2016-10-13, 17:50   

Czy w terenie są jakiekolwiek ślady w tym miejscu budynków, opisanych na mapie sprzed 1939 r. jako obóz przesiedleniowy?
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.
 
 
 
Aleksander 

Wiek: 34
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-14, 07:31   

Gdy mieszkałem w Brzeźnie to z ciekawości poszedłem plażą aż do falochronu, ale niestety na mojej drodze pojawiła się siatka. Bezpośrednio w tamtym miejscu nie widziałem żadnych starych budynków.
_________________
http://psychologa.xyz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl