Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2011-04-03, 10:46
Ratujmy gdańskie drzwi i bramy
Autor Wiadomość
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-05, 20:21   

Takie ogłoszenie jest ryzykowne. Obawiam się, że ostatnie istniejące drzwi natychmiast zostałyby zamienione na worek węgla lub flaszkę (niekoniecznie do podziału) :-P
 
 
SaViK 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-05, 20:37   

roland napisał/a:
Takie ogłoszenie jest ryzykowne. Obawiam się, że ostatnie istniejące drzwi natychmiast zostałyby zamienione na worek węgla lub flaszkę (niekoniecznie do podziału) :-P


No ale przecież w zamian za te drzwi trzeba jakieś inne też wstawić...

Czyli nikt nie podpisuje się pod moim pomysłem? Szkoda. Zawsze to szansa na ocalenie realnych drzwi, a nie fotografia.
Ostatnio zmieniony przez ezet 2011-04-05, 21:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-05, 21:53   drzwi

SaViK napisał/a:
roland napisał/a:
Takie ogłoszenie jest ryzykowne. Obawiam się, że ostatnie istniejące drzwi natychmiast zostałyby zamienione na worek węgla lub flaszkę (niekoniecznie do podziału) :-P


No ale przezcież w zamian za te drzwi trzeba jakieś inne też wstawić...

Czyli nikt nie podpiwuje się pod moim pomysłem? Szkoda. Zawsze to szansa na ocalenie realnych drzwi, a nie fotografia.


Drogi SaViKu

Doceniam Twoją inicjatywę, ale uważam, że się nie sprawdzi.
Drzwi maja szansę na przeżycie jeśli będą na swoim miejscu. Wszystkie inne pomysły - muzeum, wystawa itp. mają znikome szansę na powodzenie. Miasto nie jest zainteresowane swoim materialnym dziedzictwem, poza oczywiście przedmiotami o dużej wartości artystycznej lub historycznej. Konserwator to tylko urząd bez zaplecza.
Kiedyś były PKZ-u , które magazynowały elementy architektury czekające na "lepsze czasy". Dzisiaj nie ma żadnej instytucji, która mogłaby zapewnić tym przedmiotom właściwe miejsce. Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc wspólnotom w zabezpieczeniu i konserwacji oryginalnych drzwi. Tylko kto to ma zrobić ? Administrator ?, miasto ? czy pasjonaci ?.
Wszyscy patrzą dzisiaj na koszty. Koszt renowacji takich drzwi jest bardzo wysoki. Niejednokrotnie cena konserwacji przewyższa cenę nowych drzwi (średniej jakości).
Przy podejmowaniu takiej decyzji niestety czynnik ekonomiczny decyduje. Poza tym niestety brakuje fachowców. Sam mimo, że zajmuję się konserwacją i rekonstrukcją architektoniczną elementów z drewna nie jestem w stanie przyjmować tego typu prac ze względów czasowych.

Zróbmy przynajmniej dokumentację, bo to jest naprawdę w zakresie naszej możliwości.
 
 
aleksandrahs 
aleksandrahs

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2011-04-06, 07:20   

Witam,
nasza wspólnota (w Oliwie) przymierza się do remontu kamienicy i na ostatnim zebraniu był poruszony temat drzwi wejściowych. Obawiam się, że właśnie czynnik ekonomiczny zadecyduje:( Część lokatorów jednak postanowiła ,,ratować" nasze stare drzwi z czego się bardzo cieszę. Szybko się jednak okazało, że bez dobrego fachowca, który sie nimi zaopiekuje nic z tego nie będzie. Proszę więc o pomoc w zdobyciu namiarów na osobę, która podjęłaby się tego żmudnego zadania. Jutro dołączę zdjęcie. Dziękuję z góry za ewentualną pomoc.
Ola
 
 
 
SaViK 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-07, 17:02   Re: drzwi

roland napisał/a:
Zróbmy przynajmniej dokumentację, bo to jest naprawdę w zakresie naszej możliwości.


Dziękuję rolandzie za ustosunkowanie się wprost do mojego posta. Smutne jest to co piszesz...

Jeżeli chodzi o miejsce składowania (i ewentualnej ekspozycji) to myślę, ze udałoby mi się znaleźć i nie byłoby zbyt kosztowne, ale co do kosztów konserwacji - to niestety masz rację i wszyscy polegniemy. Mimo wszystko uważam, że trzeba ratować te drzwi, które mają trafić do pieca...

pozdrawiam
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-04-08, 19:23   

aleksandrahs napisał/a:
Proszę więc o pomoc w zdobyciu namiarów na osobę, która podjęłaby się tego żmudnego zadania. Jutro dołączę zdjęcie. Dziękuję z góry za ewentualną pomoc.
Ola

Hej Olka! Kopę lat (to ja Neu).
Rozmawiałam z moim zaprzyjaźnionym renowatorem. Pokaż koniecznie te drzwi. Po niedzieli wraca do Polski i możemy pogadać. Jako rekomendację mogę podać, że to ta sama pracownia która poddawała renowacji moje pianino i dużą część mebli.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
aleksandrahs 
aleksandrahs

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2011-04-11, 07:59   

Witam, witam:)
pamiętam Cię doskonale. Dzięki za odzew. Muszę w końcu zrobić zbliżenie drzwi i wkleić.
Na razie znalazłam na forum starą fotkę całej kamienicy w wątku "nazwy kamienic", którą wkleiła fobcia.
Pozdrawiam i do następnego :mrgreen:
 
 
 
Neptun 


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2011-04-17, 22:22   

Co tu wielce filozofować- chcecie mieć nowe drzwi- zamawiacie rekonstrukcję w drewnie- robią fotografie i macie nowe stare drzwi. Można też ratować stare, zlecając to fachowcom, których faktycznie ciężko znaleźć. A za takie plastiki, to przed sąd powinno się trafiać.
 
 
aleksandrahs 
aleksandrahs

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2011-04-18, 11:50   

no i w końcu drzwi zostały sfocone:)

Drzwi na Asnyka 008.JPG
Plik ściągnięto 22396 raz(y) 89,93 KB

Drzwi na Asnyka 005.JPG
Plik ściągnięto 22396 raz(y) 86,5 KB

Drzwi na Asnyka 002.JPG
Plik ściągnięto 22396 raz(y) 87,97 KB

 
 
 
Szymon 

Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-08-08, 17:20   

Witam,

wrzeszczańskie drzwi (zdj.) potrzebują renowacji. Czy jest ktoś w stanie podać namiary na osobę/firmę która porządnie odnowi drzwi?
Chodzi o sprawdzonych fachowców, oczywiście najlepiej nie za drogich.
Temat się ładnie zaczął, ale rozmył na robieniu zdjęć widzę :(
Sam przechodziłem przez renowację stolarki (okna) i wiem, że ceny za usługi są wysokie (2000 za jedno okno skrzynkowe) a poziom niski - z tego powodu nie będę też podawał namiarów. Więc żeby realnie ratować Danzigie drzwi i bramy warto by rozreklamować dobre firmy/osoby.

dsc00003a.th.jpg
Plik ściągnięto 22072 raz(y) 87,8 KB

Ostatnio zmieniony przez ezet 2011-08-09, 00:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-10, 20:52   

Szymon napisał/a:
Witam,

wrzeszczańskie drzwi (zdj.) potrzebują renowacji. Czy jest ktoś w stanie podać namiary na osobę/firmę która porządnie odnowi drzwi?
Chodzi o sprawdzonych fachowców, oczywiście najlepiej nie za drogich.
Temat się ładnie zaczął, ale rozmył na robieniu zdjęć widzę :(
Sam przechodziłem przez renowację stolarki (okna) i wiem, że ceny za usługi są wysokie (2000 za jedno okno skrzynkowe) a poziom niski - z tego powodu nie będę też podawał namiarów. Więc żeby realnie ratować Danzigie drzwi i bramy warto by rozreklamować dobre firmy/osoby.


Tak to prawda. Temat zaproponowany przez moja osobę trochę się "rozmył". Poza kilkoma osobami (dziękuję!) niestety nie jest rozwijany. Ja kontynuuję pracę dokumentując te ciekawe fragmenty architektury. Mam już prawie skończoną dokumentację Wrzeszcza. We wrześniu przejdę do następnej dzielnicy. Trudno mi zareklamować firmy lub osoby zajmujące się renowacją stolarki. Widziałem wiele przykładów złej roboty. Tą pracę trzeba kochać. Sam zajmuję się konserwacją elementów drewnianych . Niestety w tym roku nie mogę przyjąć już więcej zleceń. Niestety najbliższe możliwe terminy to wiosna przyszłego roku.
 
 
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2012-11-03, 23:07   

Na marginesie - troska o stare drzwi potrafi być zadziwiająca...

drzwi.jpg
Plik ściągnięto 20579 raz(y) 97,02 KB

 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-11-03, 23:48   

Zadaszone :idea:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl