Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fritzek
2010-01-14, 01:19
Refleksja
Autor Wiadomość
renekk 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 934
Skąd: Orunia
Wysłany: 2008-06-20, 21:45   

Ja też lubię grzebać w starych śmieciach :-)
Pozdrawiam.
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 22:13   

Jestem pewna, że nasi potomkowie będą mieli więcej możliwości zobaczenia naszego zycia niż my naszych dziadków:-) Co bardzo mnie cieszy i zupełnie nie odbiera zapału twórczego mimo braku kierunkowego wykształcenia...
-babulko, czemu, ach czemu nie robiłaś zdjęć tych obiektów, o które ciebie pytam?!?
-bo nie miałam cyfrówki, pałko jedna!
(autetntyk)
 
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-07-12, 20:12   

villaoliva napisał/a:
Rychu twierdzi, że najlepsza jest drukarka termosublimacyjna.

Tak sobie zajrzałem tutaj. Warto pstrykać dużo ile karta i dysk twardy pomieści. Na selekcję jest zawsze czas. Przynajmniej jeden ważny element opisu jak data jest zawsze. A drukarkę termosublimacyjną polecam bo zdjęcie z niej co prawda małe 10 x 15 cm ale przetrwa i wylaną herbatę i krem z tortu podczas imprezy rodzinnej i 100 lub więcej lat. Więc wnuki i prawnuki obejrzą i jeżeli będą opisane!! to będzie wspaniała pamiątka. A do opisywania nikt się nie kwapi. I powstaje taki chłam ilustracyjny. A z fotograficznych labów gdzie nigdy nie wiadomo jak wymieniana jest chemia po 15 latach zdjęcia prawie monochromatyczne. Te na polskich papierach to zupełnie znikną.
 
 
becik 


Wiek: 56
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-02, 15:21   

Tak a ciekawosci zajrzalem do tematu. równiez lubie fotografować i robie to tradycyjnym sprzętem zwanym lustrzanka :) Posiadam dwa aparaty w tym jeden z teleobiektywem. Mimo, że fotografia analogowa jest droższa w uzyciu niz cyforwa to nigdy z niej nie zrezygnuje. Dla mnie zdjęcie z kliszy maja duszę, swój urok i czar. Nim zrobie zdjecie zawsze pomysle jak się ustawić, co zrobic aby wyszło jak najlepiej, majac cyfrówkę, to robiłbym jak (tu wstaw odpowiednie słowo) setki podobnych zdjęć. Nie sztuka iść w ilość, ale w jakość. Pewnie naraże się zwolennikom cyfrówek ale cóz, wyraziłem swoje zdanie :)
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-02, 15:25   

Ja staram się połączyć "analogowy" sposób robienia zdjęć z cyfrowym sprzętem :-)
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
stamp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-02, 18:19   

becik napisał/a:
Pewnie naraże się zwolennikom cyfrówek ale cóz, wyraziłem swoje zdanie

Pamiętam czasy gdy na rynek wchodziły płyty cd. Malkontenci, audiofile też mieli pretensje że dźwięk na nich zapisany jest za sterylny. Brakowało im tych charakterystycznych trzasków czarnych płyt ;-)
Narzędzia się ciągle zmieniają, z czasem zapominamy o poprzednich. Inżynierowie stwarzają nam nowe możliwości a od Nas zależy jak to wykorzystamy. Chociaż muszę przyznać że nie zawsze kończy się to dobrze-Kaziuk z "Konopielki" z sierpa przerzucił się na kosę i skończyło się to nie najlepiej :hihi:
Córce, ostatnio wręczyłem mojego Zenita 11 aby postarała się samo ograniczyć w robieniu dziesiątek podobnych ujęć.
Klisza filmowa, płyta CD,DVD czy też inna pamięć jest w sumie tak samo podatna na zniszczenie-także archiwizowane fotki w każdej sytuacji trzeba odpowiednio chronić :!:
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-03, 00:08   

becik napisał/a:
Tak a ciekawosci zajrzalem do tematu. równiez lubie fotografować i robie to tradycyjnym sprzętem zwanym lustrzanka :) Posiadam dwa aparaty w tym jeden z teleobiektywem. Mimo, że fotografia analogowa jest droższa w uzyciu niz cyforwa to nigdy z niej nie zrezygnuje. Dla mnie zdjęcie z kliszy maja duszę, swój urok i czar. Nim zrobie zdjecie zawsze pomysle jak się ustawić, co zrobic aby wyszło jak najlepiej, majac cyfrówkę, to robiłbym jak (tu wstaw odpowiednie słowo) setki podobnych zdjęć. Nie sztuka iść w ilość, ale w jakość. Pewnie naraże się zwolennikom cyfrówek ale cóz, wyraziłem swoje zdanie :)

Istnieje również cyfrowy sprzęt zwany lustrzanka. :-> A`propos pomyślenia i ustawienia. Jeżeli trwa akcja dynamiczna, reportażowa, to zanim się pomyśli i ustawi to wszystko przeleci w kilku sekundach. I dlatego mamy zdjęcia seryjne. A i tak nie wszystko można wyłapać. W fotografii analogowej decydują koszty materiału i obróbki. W cyfrowej kilka kliknięć i zostaje tylko to sugestywnie najlepsze. Ale gdy się ogląda materiał po kilku dniach to to co wydawało się nieciekawe jest czasami najlepsze. Zapewniam Becika że cyfrowe zdjęcie też ma urok i czar. I nie ma dyskomfortu uciekania pieniędzy z portfela. :hihi:
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-03, 00:21   

Rychu, z takim doświadczeniem i to wielopokoleniowym jesteś absolutnym autorytetem w tej dziedzinie :-D
Warto go posłuchać becik :idea:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-03, 00:28   

Lekko sie zrumieniłem mimo tylu lat. Villaoliva wprowadzasz mnie w zakłopotanie. :oops:
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-09-03, 00:44   

rychu40 napisał/a:
Lekko sie zrumieniłem mimo tylu lat. Villaoliva wprowadzasz mnie w zakłopotanie. :oops:

I dla mnie również Ryszardzie jesteś autorytetem. I bardzo się cieszę, że jestem absolwentką tej samej szkoły, którą Ty kończyłeś.
Wielki i absolutny szacun dla Ciebie :brawo: Mam nadzieję, że kiedyś sobie popracujemy w ciemni :-D
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
becik 


Wiek: 56
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 11:22   

rychu40 napisał/a:
Istnieje również cyfrowy sprzęt zwany lustrzanka. :-> A`propos pomyślenia i ustawienia. Jeżeli trwa akcja dynamiczna, reportażowa, to zanim się pomyśli i ustawi to wszystko przeleci w kilku sekundach. I dlatego mamy zdjęcia seryjne. A i tak nie wszystko można wyłapać. W fotografii analogowej decydują koszty materiału i obróbki. W cyfrowej kilka kliknięć i zostaje tylko to sugestywnie najlepsze. Ale gdy się ogląda materiał po kilku dniach to to co wydawało się nieciekawe jest czasami najlepsze. Zapewniam Becika że cyfrowe zdjęcie też ma urok i czar. I nie ma dyskomfortu uciekania pieniędzy z portfela. :hihi:


Nie mówię, że cyfrowe nie ma uroku bądź czaru ale nie zapominajmy, ze wszystko jest sprawą gustu każdego z nas. To jest na tej samej zasadzie co urlop na Costa Brava w Hiszpanii, a trekking w indyjskiej dżungli. Jeden woli jedno, drugi drugie. Prosta zasada - o gustach się nie dyskutuje. W analogowej fotografii na automatycznym aparacie równiez mozna zrobic serię zdjęc raz za razem, nie jest to tylko domena fotografii cyfrowej bo tu chodzi o rodzaj zapisu, a ten....powiem tak, draznia mnie te sliczne turkusowe nieba na aparatach cyfrowych, czesto na zdjęciach z matrycy jest piasek przy zdjęciach nocnych lub przy słabym oświetleniu, nigdy nawet najlepszy zoom nie zastąpi najprostszego, klasycznego obiektywu (nie mam tu na mysli aparatów cyfowych z takim obiektywem). To na tyle ;)
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-03, 11:30   

becik napisał/a:
Prosta zasada - o gustach się nie dyskutuje.


Gdzieś to już słyszałem :hihi:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
becik 


Wiek: 56
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 13:31   

villaoliva napisał/a:
Gdzieś to już słyszałem :hihi:


W Twoim wieku - nie dziwię się :hihi:
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-09-04, 14:33   

fritzek napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś sobie popracujemy w ciemni :-D

Odpowiem parafrazując refren piosenki żeglarskiej "Poręby". Ostatnio bawię się we wspominki żeglarskie.
Gdzie ta ciemnia i gdzie ten powiększalnik?
Gdzie te kuwety, papiery, odczynniki?
W każdej chwili biorę szczypce do rąk,
Tylko gdzie to jest? No gdzie to jest?
:-D
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-09-04, 14:52   

rychu40 napisał/a:
fritzek napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś sobie popracujemy w ciemni :-D

Odpowiem parafrazując refren piosenki żeglarskiej "Poręby". Ostatnio bawię się we wspominki żeglarskie.
Gdzie ta ciemnia i gdzie ten powiększalnik?
Gdzie te kuwety, papiery, odczynniki?
W każdej chwili biorę szczypce do rąk,
Tylko gdzie to jest? No gdzie to jest?
:-D

:cmok:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl