Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Grün
2008-06-23, 02:24
Vivat Rzeczypospolita, Vivat Lechia
Autor Wiadomość
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 08:28   

Ja bym się tak nie martwił. Na 99% będzie tak, że nie wybudują żadnego tunelu, żadnej drogi, żadnej linii kolejowej, no i najważniejsze, nie zdążą z budową stadionu, bo na gadaniu, przetargach, itp. się skończy. Byłbym tu optymistą :mrgreen:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 08:36   

Obyś był dobrym prorokiem! Im szybciej, tym Miejskie straty będą mniejsze. Czego sobie i innym z całego, czarnego i robaczywego serca życzę :mrgreen:
 
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 08:46   

Czytałem rok czy 2 lata temu kapitalny tekst o budowaniu stadionów na jakieś tam mistrzostwa południowej Ameryki, bodajże w Wenezueli. Na miesiąc przed rozpoczęciem stadion niedokończony, robotnicy siedzą i sjestują. Na pytanie reportera, czy nie powinni zasuwać jak parowoziki, pada odpowiedź: A po co? i tak nie zdążymy do mistrzostw :hihi:
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 14:23   

Grün napisał/a:
Jakoś cisza zapadła po pytaniu o konkrety... Znamienna dość.
Wszystkim entuzjastom organizacji mistrzostw w piłce kopanej w Danzigu polecam lekturę: Trasa tak, ale nie...
Skończy się na wybudowaniu ultradrogiej, bo budowanej w pośpiechu, ślepej trasy do megaboiska. W tym czasie rozsypie się parę zabytków, kilka szkół się zlikwiduje z braku funduszy, nie mówiąc już o innych nieważnych (dla kibica) instytucjach.

Chyba kolega czyta wątek nieuważnie, albo nie chce dostrzegać chwalebnych inicjatyw różnych stowarzyszeń skupionych wokół Lechii, m.in. Lwy Północy. Wydaje mi się, więc że taka dyskusja nie ma sensu, jeśli ktoś ukierunkowany jest negatywnie na rzeczy dobre, tylko dlatego, że są związane z kibicami Lechii.
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 16:11   

Czyli sugerujesz, że kibice to Lwy Północy, a jacyś źli ludzie sprzysięgli się przeciwko nim i produkują np. wlepki z hasłami typu "Lechia Danzig - urodzeni mordercy", czy choćby cytowane już w tym wątku "Chuligani Wolnego Miasta"?
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-06-20, 18:45   

Kolega czyta bardzo uważnie i zadał bardzo konkretne pytanie - i po nim zapadła cisza. Pytam więc po raz kolejny - co kibice Lechii robią, żeby zlikwidować bandyckie dzialania tych nielicznych jednostek, która przed i po meczach dewastuje okolice i zagraża ludziom?
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-06-20, 19:19   

I ja dołączę do chóru. Niestety. Nikomu z nas, jak sądzę, nie chodzi o deprecjonowanie pozytywnej działalności prawdziwych kibiców piłki nożnej. Chwała za to. Tylko pytam, tak jak przedmówcy, dlaczego większość kibiców nie zrobi porządku z kibolami? Dlaczego są dwa kluby piłkarskie w Polsce kojarzone jednoznacznie z neonazizmem - Lechia Danzig i zaprzyjaźniony z Lechią Śląsk Wrocław?
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 20:52   

Grün napisał/a:
Kolega czyta bardzo uważnie i zadał bardzo konkretne pytanie - i po nim zapadła cisza. Pytam więc po raz kolejny - co kibice Lechii robią, żeby zlikwidować bandyckie dzialania tych nielicznych jednostek, która przed i po meczach dewastuje okolice i zagraża ludziom?

Owi kibice w miarę swoich możliwości często wyręczają policję eliminując np. tych dewastujących tramwaje czy przystanki, niedawno byłem świadkiem takich działań, oczywiście dla Ciebie to będzie ciągle nic... Jeszcze raz powtórzę - nie ma sensu dyskusji z kimś do którego nie dociera nic pozytywnego i związanego z kibicowaniem, ot kwestia uprzedzeń. Oczywiście nie odbieram prawa do takich uprzedzeń, ale dyskusja to strzępienie języka...

[ Dodano: 2008-06-20, 21:55 ]
fritzek napisał/a:
I ja dołączę do chóru. Niestety. Nikomu z nas, jak sądzę, nie chodzi o deprecjonowanie pozytywnej działalności prawdziwych kibiców piłki nożnej. Chwała za to. Tylko pytam, tak jak przedmówcy, dlaczego większość kibiców nie zrobi porządku z kibolami? Dlaczego są dwa kluby piłkarskie w Polsce kojarzone jednoznacznie z neonazizmem - Lechia Danzig i zaprzyjaźniony z Lechią Śląsk Wrocław?

Neonaziści to margines, wyolbrzymianie tego wypacza sens kibicowania, oczywiście potępiam takie działania, ostatnio ta grupa wyraźnie została odsunięta, dokładnie od ponad 2 lat temu, po pamiętnym incydencie w meczu PP z Pogonią.

[ Dodano: 2008-06-20, 21:58 ]
Pumeks napisał/a:
Czyli sugerujesz, że kibice to Lwy Północy, a jacyś źli ludzie sprzysięgli się przeciwko nim i produkują np. wlepki z hasłami typu "Lechia Danzig - urodzeni mordercy", czy choćby cytowane już w tym wątku "Chuligani Wolnego Miasta"?

Wlepki produkują ludzie w całej Polsce, nie dramatyzował bym z tego powodu, dla mnie to element kulturowy - dziecinna zabawa, a hasła może i nie są wyszukane, podobnie jest z graffiti, mało szkodliwe, chyba, że ewidentnie niszczy kamienice czy elewacje domów, kwestia porozumienia i znalezienia odpowiedniego tła...
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-06-20, 20:58   

No - to już coś.
A mogę zapytać w jaki sposób ich eliminują?
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
Ostatnio zmieniony przez Grün 2008-06-20, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 21:01   

Grün napisał/a:
No - to już coś.
A mogę zapytać w jaki sposób ich eliminują?

Jeżeli nie pomagają słowa, to używa się środków przymusu bezpośredniego (sam widziałem), zaręczam, że po takiej interwencji delikwentowi odechce się skakania po siedzeniach czy kasownikach... Brutalnie a zarazem subtelnie daje się mu do zrozumienia, że takich ludzi Lechia nie potrzebuje...
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-06-20, 21:05   

Nooo - i to już coś - nie ma się co najeżać, wystarczy coś takiego opowiedzieć.
Oby to stalo sie normą, że nie ma wśród kibiców tolerancji dla takiego zachowania.
Mój dziadek zabierał moja mamę na mecze. Kiedy znowu będzie możliwe zabranie dziecka na mecz - nie stanę się moze kibicem, ale z pewnością nie będę mial wielkich zastrzeżeń przeciwko wydawaniu ciężkich milionów na obiekty piłkarskie.
Dodam, że mimo, że w pełni wierzę w to co napisałeś, nie wierzę, by się to udało, ale bardzo bym tego sobie i innym życzył.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-06-20, 21:05   

Matti, trzymam Cie za słowo...Chciałabym zobaczyć i odczuć skutki wytężonych działań Kibiców. I tak cały czas czekam a uwierz mi dużo we mnie dobrych chęci...
 
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 21:16   

Grün napisał/a:
Nooo - i to już coś - nie ma się co najeżać, wystarczy coś takiego opowiedzieć.
Oby to stalo sie normą, że nie ma wśród kibiców tolerancji dla takiego zachowania.
Mój dziadek zabierał moja mamę na mecze. Kiedy znowu będzie możliwe zabranie dziecka na mecz - nie stanę się moze kibicem, ale z pewnością nie będę mial wielkich zastrzeżeń przeciwko wydawaniu ciężkich milionów na obiekty piłkarskie.
Dodam, że mimo, że w pełni wierzę w to co napisałeś, nie wierzę, by się to udało, ale bardzo bym tego sobie i innym życzył.

Żeby się w pełni udało, potrzeba dużo czasu vide Anglia, ale tam porządek zrobiła jedna kobieta... Jeśli będzie nowy stadion to będzie nowa jakość, zarówno w grze jak i w kibicowaniu, tak myślę i wierzę w to, inaczej nie byłbym kibicem Lechii od ponad 25 lat...
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-20, 21:16   

fritzek napisał/a:
Dlaczego są dwa kluby piłkarskie w Polsce kojarzone jednoznacznie z neonazizmem - Lechia Danzig i zaprzyjaźniony z Lechią Śląsk Wrocław?

Przez kogo kojarzone?
Przez Wybiórczą, która artykuł o neonazistach z Lechii okrasza zdjęciem -podpisanego jako lechista - kibica Legii Warszawa na tle neonazistowskiej flagi?
O ile się orientuję, to neonaziści są wśród kibiców wszystkich polskich klubów i dlatego większości z nich dałoby się przypiąć łatkę "jednoznacznie kojarzonych z neonazizmem" - nie wiem czym tu by miała się wyróżniać Lechia ze Śląskiem.
 
 
Matti 

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Nowy Port
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2008-06-20, 21:19   

danziger napisał/a:
fritzek napisał/a:
Dlaczego są dwa kluby piłkarskie w Polsce kojarzone jednoznacznie z neonazizmem - Lechia Danzig i zaprzyjaźniony z Lechią Śląsk Wrocław?

Przez kogo kojarzone?
Przez Wybiórczą, która artykuł o neonazistach z Lechii okrasza zdjęciem -podpisanego jako lechista - kibica Legii Warszawa na tle neonazistowskiej flagi?
O ile się orientuję, to neonaziści są wśród kibiców wszystkich polskich klubów i dlatego większości z nich dałoby się przypiąć łatkę "jednoznacznie kojarzonych z neonazizmem" - nie wiem czym tu by miała się wyróżniać Lechia ze Śląskiem.

Ubiegłeś mnie danziger - nic dodać nic ująć... Media i ich wspaniałomyślna manipulacja na czele ze szmatławcem "GW".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl