Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieża widokowa w okolicy ul. Kieleckiej
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2012-01-04, 21:54   

feyg napisał/a:
Bez zmian.... :-|


Nie mogę zrozumieć totalnego ignorowania tak cennego miejsca widokowego przez władze Gdyni. Może dlatego, że nie oni je zbudowali? Nie będzie pomnikiem na pokolenia.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2014-07-03, 21:17   

Temat powraca, a odpowiedzi miasta nadal absurdalne :rozpacz:

Zaniedbana wieża widokowa w Gdyni
Cytat:
- Remont wieży to również syzyfowa praca i szkoda na nią publicznych pieniędzy, bo nie brakuje tam wandali. W lesie czy górach też jest mnóstwo niebezpiecznych miejsc, a nikt tam ochroniarzy nie stawia. Pozostaje nam jedynie apelować o rozsądek i rozwagę oraz ustawiać informujące o zagrożeniu tablice - mówi Joanna Grajter, rzecznik prasowy gdyńskiego magistratu.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2016-05-09, 17:05   

Mieszkańcy widzą problem. Władza nie.

Wieża widokowa w Gdyni doczeka się remontu?
Cytat:
Jest szansa na remont wieży widokowej przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Projekt renowacji niszczejącego od lat obiektu został zgłoszony w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
Cytat:
Tym razem mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Wniosek o renowację wieży do Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Witomino-Radiostacja zgłosił Marek Lewandowski.

- W okolicy mieszkam od niedawna. Gdy znajomy pokazał mi to miejsce, nie mogłem uwierzyć, że taki obiekt się marnuje. Uznałem, że warto podjąć próbę remontu, zwłaszcza że budżet obywatelski daje taką możliwość. Już teraz widzę, że temat wzbudza same pozytywne reakcje. Zbierając podpisy poparcia dla wniosku, usłyszałem mnóstwo ciekawych wspomnień i opowieści związanych z wieżą. Tym bardziej mam nadzieję, że się nam uda - mówi pomysłodawca remontu.

Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcz...l#ixzz48AvfeyGQ
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2021-04-08, 14:57   

Niedasizm dalej doktryną władz Gdyni.

Nie będzie nowej wieży widokowej na Witominie
Cytat:
W 2016 r. urzędnicy zlecili przygotowanie i wykonanie ekspertyzy technicznej konstrukcji. Jej stan w dokumencie przygotowanym przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Danzigu określono jako "dobry", z wyjątkiem m.in. kilku prętów zniszczonych przez mróz i nieodpowiednie zabezpieczenie. Wskazano także na potrzebę poprawy jej montażu.

Stwierdzono, że wieża nie odchyla się niestandardowo od pionu, a istniejąca konstrukcja powinna wytrzymać podwyższenie o trzy metry. Dzięki temu jej taras widokowy znalazłby się ponad koronami drzew.
Cytat:
Pod uwagę wzięto trzy warianty:

remont lub przebudowa istniejącej wieży,
rozbudowa istniejącej wieży widokowej,
demontaż i realizacja całkowicie nowej konstrukcji.
Cytat:
Przedsiębiorstwa oszacowały koszty, które dotyczyłyby wariantu rozbiórki starej i budowy nowej wieży z zapewnieniem do niej dojazdu. Koszty zostały określone na ok. 1,8 - 2 mln zł. Żadna z firm nie rekomendowała przeprowadzenia remontu.

Za drogo jak na budżet obywatelski


Obecnie wiceprezydent przyznaje, że nie ma planów rozbiórki wieży i budowy nowego obiektu.

- Oszacowana kwota przekracza możliwości finansowe budżetu obywatelskiego, zarówno dla projektu dzielnicowego, jak i miejskiego. A podstawą zalecenia była analiza, czy uda się wykonać tę inwestycję w ramach BO - tłumaczy Marek Łucyk.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl...154886.html#tri


_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl