Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2016-05-05, 09:51
Nowy Dom Pogrzebowy na sopockim cmentarzu komunalnym
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2016-05-05, 09:51   Nowy Dom Pogrzebowy na sopockim cmentarzu komunalnym

Rękoma sopockich architektów: Adama Drohomireckiego, Karoliny Rochman, Jakuba Drohomireckiego i Marty Trzebickiej nakreślony został projekt nowego Domu Pogrzebowego, który zbudowany zostanie na sopockim cmentarzu. Obiekt będzie nowoczesny, spełniający współczesne standardy. Jego budowa może rozpocząć się już w 2017 roku, zaś zakończyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 4 mln zł.

Według projektu budynek został podzielony na trzy strefy:
1. Kaplicę pogrzebową
2. Zaplecze socjalne dla pracowników z wiatą dla pojazdów porządkowych i wiatą dla konia
3. W podziemiu pomieszczenia chłodni i ubierania zmarłych oraz miejsce z przeznaczeniem na sprzedaż trumien.
Strefy kaplicy i socjalna zostały oddzielone funkcjonalnie pasem zieleni.

„Punktem wyjścia podczas kształtowania bryły budynku były dwa równorzędne założenia: nastrój kaplicy oraz wpisanie bryły w specyfikę otaczającego krajobrazu.
We wnętrzu kaplicy podstawowym założeniem było operowanie światłem naturalnym i sztucznym. W nawiązaniu do wnętrza oraz istniejącego ukształtowania terenu i zieleni powstała dynamiczna bryła kaplicy oraz kontrastująca prostą formą część techniczna budynku” – jak wyjaśnia arch. Adam Drohomirecki.

Opracowanie obejmuje swoim zakresem przebudowę i rozbudowę domu pogrzebowego na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie wraz z infrastrukturą techniczną i przebudową ogrodzenia.
Działka objęta opracowaniem jest położona na terenie Cmentarza Komunalnego. Dom pogrzebowy usytuowany jest w południowo-wschodnim narożniku cmentarza. Od strony północnej i zachodniej przylegają tereny cmentarne. Od strony wschodniej działka graniczy z ul. Sienkiewicza, a od południowej z ul. Malczewskiego.

„To że obecnie funkcjonujący Dom Pogrzebowy wraz z zapleczem technicznym jest w złym stanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Mam nadzieję, że zaproponowana inwestycja uzyska uznanie mieszkańców, którzy w godnych wnętrzach chcą żegnać swoich bliskich” – podkreśla Jacek Karnowski prezydent Sopotu.

żródło: KOMUNIKAT PRASOWY miasta Sopot

WIZ_2.jpg
Plik ściągnięto 20071 raz(y) 90,93 KB

WIZ_4.jpg
Plik ściągnięto 20071 raz(y) 96,37 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
graza 


Wiek: 49
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-08, 17:11   

Bardzo podoba mi się ten projekt, mam nadzieję, że zostanie zrealizowany.
_________________
zachęcam do modlitwy
 
 
 
alanowak1985 

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2019-01-03, 23:13   

Jak na mój gust trochę zbyt nowoczesny. Dom pogrzebowy raczej powinien być w stylu retro nie wiem czemu teraz wszystko na siłę starają się ludzie budować w stylu nowoczesnym.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl