Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska i Pomorza

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motoshow i nie tylko...
Autor Wiadomość
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-09-05, 13:00   Motoshow i nie tylko...

Cytat:


Motoshow na Skwerze

Największa wystawa motoryzacyjna w Trójmieście! Najnowsze modele, auta zabytkowe, kultowe motocykle. Zlot Mini Morisów, pokazy pierwszej pomocy, autochodzik dla najmłodszych. Już w sobotę, 6 września - Motoshow na Skwerze w Gdyni!

To już czwarta gdyńska edycja Motoshow. W sobotę, 6 września Skwer Kościuszki zamieni się w wielki salon motoryzacyjny. Na parkingu przed Akwarium Gdyńskim stanie kilkadziesiąt najnowszych modeli z trójmiejskich salonów samochodowych.
Ale Motoshow to nie tylko prezentacja tego co nowe. Na Skwerze pojawią się również auta zabytkowe. Swoje samochody zaprezentują też uczestnicy Zlotu Mini Morisów, który w tych dniach odbywa się w Trójmieście.

Dla najmłodszych fanów motoryzacji będą konkursy i zabawa w poznawanie znaków drogowych. Tym starszym poza oglądaniem pięknych samochodów zaproponujemy również szkoleniowe pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla wszystkich natomiast zagra zespół Pawilon.

W przeddzień imprezy, w piątek 5 września wydamy specjalną gazetę o targach, Wystawcach i ich ofercie, natomiast obecnie zachęcamy do odwiedzenia działów poszczególnych Wystawców w ramach internetowego Serwisu Motoshow!

Zapraszamy!Źródło - GW
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
Ostatnio zmieniony przez feyg 2011-06-02, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-05, 13:48   

Redaktorzy GW nawet nie raczyli przeczytać tego, co 3 tygodnie temu wydrukował ich własny organ - że to nie jest Skwer Kościuszki, ani w ogóle żaden Skwer, tylko Molo Południowe. To prawie taki sam problem jak mylenie Długiej i Długiego Targu czy Piwnej i Chlebnickiej. :rozpacz:
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-09-05, 13:51   

A na tym Molu Południowym jest Aleja Jana Pawła II :mrgreen: , której nawierzchnia i chodniki posłużą imprezie za podłoże. Ciekawe ile osób wie, ze Aleja Zjednoczenia ma teraz taką nazwę...

No ale te motoryzacyjne imprezy mają takie bzdury wpisane w tradycję. Ten sam redaktor pod tym samym szyldem organizuje późna wiosną "Wysokie Obroty na Starowce"...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2008-09-08, 00:11   

Skwer Kościuszki / Molo Południowe ma tradycje w urządzaniu różnorakich imprez (w tym związanych z motoryzacją). Przed 60 laty gościł XIV Międzynarodowy Rajd Samochodowy Automobilklubu Polskiego który odbywał się w dniach 26.06 - 4.07. 1948 r. Do Gdyni dojechało 60 z 80 startujących załóg. 2 lipca przeprowadzono tu próbę sprawności w zrywie, hamowaniu i starcie:


BMW[/img]
Start


Skoda 1102


Singer


BMW


BMW


BMW 326


Zaparkowane samochody wyścigowe


Etapowi w Gdyni towarzyszyły symboliczne zaślubiny czechosłowackich automobilistów z morzem. W uroczystości na Bulwarze Szwedzkim uczestniczyli m.in.: wiceprezydent Pragi Czeskiej Jerzy Lutowski, inż. Adolf Thuma i dyr. Antoni Julisz. Rolę gospodarzy pełnili m.in: komandor Oddziału Morskiego AP Stanisław Wojtas, wicewojewoda gdański Antoni Gadomski, wiceprezydent Gdyni Lazarowicz.


Delegacja Czechosłowacji: wiceprezydent Pragi Czeskiej Jerzy Lutowski, inż. Adolf Thuma i dyr. Antoni Julisz schodzą, by pobrać wodę z morza. W pucharze (C) ufundowanym przez prezydenta Gdyni dotrze ona do rąk gen. Swobody.

źródło w przeglądarkę najlepiej wpisać: 1948-07-02
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
Ostatnio zmieniony przez feyg 2011-06-02, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-09-08, 07:46   

Imprez automobilowych na Szpanerpalcu było dużo więcej. Przed wojna robił je Gdyński Automobilklub, po wojnie Oddział Morski Automobilklubu Polski, przekształcony później w Automobilklub Morski. Aktualnie sekcja zabytkowa AKM w każdą ostatnia niedzielę miesiąca spotyka się tam z widzami i niezrzeszonymi właścicielami aut zabytkowych.

Pomijam oczywiście niekoniecznie respektujące prawo spotkania rozmaitych grup nieformalnych...
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-09-20, 07:56   

Kolejny raz redaktor BG :mrgreen: :hihi: umiejscawia Akwarium przy Skwerze Kościuszki we wczorajszym anonsie o pokazie aut elektrycznych. Takież informacje słyszałem dziś w Radiu Gdańsk.

Zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem Aleja Jana Pawła II nie otrzymała ostatnio nowej nazwy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2011-06-02, 18:15   

I znów plac przy Akwarium Gdyńskim "robi" za Skwer Kościuszki...

Automobil Klub Morski zaprasza na 75. urodziny
Cytat:
Automobil Klub Morski Klub Obywatelski w Gdyni ma już 75 lat. W związku z tym zaprasza 4 czerwca 2011 r., w godz. od 12.00 do 16.00, wszystkich mieszkańców Gdyni na Skwer Kościuszki, gdzie będzie można m.in. zobaczyć pojazdy zabytkowe, wyścigowe i rajdowe, pokazy jazdy na gokartach wyczynowych, pokazy bezpiecznej jazdy, pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego. Będą też quizy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Dzieci przybyłe z opiekunami będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w jeździe gokartem.
Warto przy okazji dodać, że członkami Klubu było już około 15 tysięcy osób. Klub ma na swoim koncie 125 tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski we wszystkich dziedzinach sportu motorowego, przeszkolił kilka tysięcy kierowców, a w latach powojennych również woźniców i rowerzystów. Organizuje imprezy sportowe rangi ogólnopolskiej, szkolenia i konkursy z zakresu ratownictwa drogowego itp. W barwach Klubu startowali między innymi znani zawodnicy: Włodzimierz Groblewski, Mario Graziani, Andrzej Jaroszewicz, Andrzej Lubiak, Andrzej Szulc, Michał Kulikowski, Krzysztof Hołowczyc, Tadeusz Myszkier.
Honorowy Patronat nad obchodami 75-lecia objął Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. 
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 92
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6892
Skąd: Oliva
Wysłany: 2013-09-20, 18:03   XIV Rajd Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów

Tym razem wypad do Redy.

Kultowe samochody na kaszubskich drogach

Wraz z nadejściem jesieni na kaszubskie drogi wyjadą zabytkowe samochody które zmagać się będą z zadaniami na trasie XIV Rajdu Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów organizowanego cyklicznie przez pasjonatów motoryzacji z Automobilklubu Morskiego w Gdyni.
Organizatorzy zapowiadają udział ponad 30 pojazdów które w każdym przywrócą wspomnienia - tym bardziej iż w tym roku świętujemy 40 rocznicę uruchomienia produkcji Fiata 126p - popularnego malucha. - mówi Paweł Ziemniewicz, komandor rajdu. - Dla aut klasycznych i współczesnych stosowane są nieco inne współczynniki przeliczania punktów za rocznik pojazdu, trasa i zadania podczas rajdu są dla wszystkich takie same.

- Do udziału w zlocie zapraszamy wszystkich posiadaczy i pasjonatów starej motoryzacji, tym bardziej iż będzie to ostatnia szansa na udział w rajdzie turystycznym w tym sezonie. Jednak nie koncentrujemy się jedynie na zabytkach - do zabawy zapraszamy pozostałe auta. W naszym rajdzie mogą brać udział zarówno auta zaliczane do zabytkowych, czyli takie, które skończyły w 2013 r. 25 lat oraz te, które wypuszczono z fabryki po 1988 r.
- mówi Paweł Ziemniewicz, komandor rajdu. Rajd ma charakter turystyczno-krajoznawczy i w tym roku zaprezentuje uczestnikom mało uczęszczane a często tajemnicze drogi kaszub. Trasa tegorocznego rajdu, rozpocznie się 28 września w parku miejskim w Redzie, a zakończy... no właśnie to tajemnica, której organizatorzy nie chcą zdradzić.

Na starcie rajdu w Redzkim Parku będzie można podziwiać samochody uczestników, przyglądać się zmaganiom podczas próby sprawnościowej, a także porozmawiać z właścicielami pojazdów. - Miłośnicy motoryzacji rozpoczynają zbiórkę od godz. 8.00 w sobotę, a starty załóg rozpoczną się o 10.00. Auta będą startować co 2 min, a zaraz za startem na załogi będzie czekała próba sprawnościowa (przejazd na czas na wyznaczonym torze) – informuje organizatora rajdu Bogusia Narożnik. - Trasa rajdu nie może być ujawniona, ponieważ ułatwiłoby to uczestnikom wykonywanie zadań. Możemy jedynie zdradzić, że 28 września zabytki przejadą na pewno przez Wejherowo i Linię, gdzie odbędą dodatkowe konkurencje sprawnościowe. W trakcie rajdu przewidziane są także zadania wymagające sprawności fizycznej i intelektualnej. Na uczestników czeka trasa około 115 km usiana wieloma zadaniami i ciekawymi obiektami, wśród których ukryte będą odpowiedzi na pytania.

- Na trasie rajdu liczącej 115 km wybraliśmy 25 miejsc w których, uczestniczy muszą odnaleźć odpowiedzi na niełatwe pytania - mówi komandor rajdu. - Dodatkowo przygotowane są zadania np., na stadionie w Linii uczestnicy wraz ze strażakami będą zmagać się w rozwijaniu i zwijaniu węża strażackiego.

Rajd odbędzie się pod honorowym patronatem m.in. Burmistrza Redy, Prezydenta Wejherowa oraz Wójtów Gmin Linia, Cewice i Dębnica Kaszubska. Chciałbym zaprosić wszystkich posiadaczy i miłośników zabytkowych aut do wzięcia udziału w naszym rajdzie. Nie trzeba mieć doświadczenia lub być zrzeszonym w jakimkolwiek automobilklubie - wystarczy samochód (maluch, polonez, 125p, żuk, wołga, trabant, wartburg, zaporożec, łada, lub może coś współczesnego), chęć na przygodę i wolny czas w sobotę pomiędzy 9:00 a 18:00. Jest to, na pewno bardzo ciekawa forma spędzenia weekendu również z rodziną, bo im bardziej liczna rodzina tym większa szansa na odnalezienie prawidłowych odpowiedzi - zachęcają organizatorzy.

A dla tych którzy nie czują ducha rywalizacji sportowej planowane jest zakończenie sezonu dla posiadaczy zabytkowych i wyjątkowych samochodów i motocykli - do wzięcia udziału w ostatnim w tym sezonie spocie . Spotykamy się od 8:00 do 12:00 w parki miejskim w Redzie - wjazd od ul. 1 Maja - zaprasza Paweł Ziemniewicz

Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są poprzez formularz rejestracyjny przesłany na e-mail: rajd.akm@gmail.com, podając imię i nazwisko kierowcy i pilota oraz markę i rocznik samochodu którym będziecie startować. Więcej informacji znaleźć m.in. na Facebooku

plakat-rajd-jesien2013.jpg
Plik ściągnięto 9532 raz(y) 119,97 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl