Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywieśmy flagi
Autor Wiadomość
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-08-10, 14:04   Wywieśmy flagi

Wczoraj w końcu zawisła na szczycie mojej kamienicy flaga Miasta. My kupiliśmy, sąsiad zawiesił. Pomimo wielkiej chęci nie udało mi się przełamać lęku wysokości i zrobić sobie zdjęcia pod masztem z flagą. Akcja została wieczorem "ochrzczona" skrzynką piwa z sąsiadami :-D i doszliśmy do wniosku, że flaga powinna być dwa razy większa :mrgreen:
A teraz zagadka na którą nie umiem sobie odpowiedzieć. Kto i z jakiego powodu kazał postawić taki ogromny maszt na szczycie akurat tej kamienicy? Tu od 105 lat jest siedem mieszkań prywatnych, nigdy nie miała siedziby żadna organizacja itp. Ma ktoś jakiś pomysł?
No i oczywiście zachęcam do pokazania swoich flag :-D

flagaekszyn1si9.jpg
Dach, maszt i sąsiad, który zawiesił flagę.
Plik ściągnięto 35340 raz(y) 63,4 KB

flagaekszyn3.JPG
Widok od ulicy.
Plik ściągnięto 35340 raz(y) 75,45 KB

_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-08-10, 14:16   

O! Ja się też zastanawiam nad oflagowaniem. jak tylko skończę mazanie, klejenie i mycie to się wywieszę. Choc nie wiem jak zareaguje Dzielnica Putany i Szatana ... :hihi:
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-08-10, 14:24   

Hochstriess napisał/a:
O! Ja się też zastanawiam nad oflagowaniem. jak tylko skończę mazanie, klejenie i mycie to się wywieszę. Choc nie wiem jak zareaguje Dzielnica Putany i Szatana ... :hihi:

Hoch, a czy Ty uważasz, że ja mieszkam w "lepszej" dzielni niż twoja? "Dzielnia" chodzi dumna i się chwali , że flaga wisi. U Ciebie będzie to samo. Kwestia podejścia do ziomów z dzielni :-D
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
pszekliniak 
mgr Kopciografik


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Reichskolonie Danzig
Wysłany: 2008-08-10, 14:41   

Wygląda bosko. Ja właśnie najbardziej obawiałabym się reakcji ludności, ale widać, że warzywodzianie nie tylko pod szalikiem Lechii potrafią się zjednoczyć ;-)
_________________
http://www.littlemy.blox.pl
 
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 15:52   

U mnie od przedwczoraj :mrgreen: powiewa na nowym domu. A na dzielni dominują niebieskie flagi z żółtym krzyżem i mniej liczne białe z niebieskim krzyżem.

76.jpg
Plik ściągnięto 35316 raz(y) 95,38 KB

 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-08-10, 16:45   

fritzek napisał/a:
A teraz zagadka na którą nie umiem sobie odpowiedzieć. Kto i z jakiego powodu kazał postawić taki ogromny maszt na szczycie akurat tej kamienicy? Tu od 105 lat jest siedem mieszkań prywatnych, nigdy nie miała siedziby żadna organizacja itp. Ma ktoś jakiś pomysł?


Z czystego patriotyzmu. Kiedyś "uwielbienie" flag było znacznie większe niż dziś. Zresztą saab na pewno potwierdzi, że nadal tak jest w Skandynawii. Tam na wielu prywatnych domach wiszą flagi lub na posesjach stoja nawet oflagowane maszty. W Gdyni na Kamiennej Górze również jest sporo starych kamienic i villi ze specjalnymi mocowaniami lub masztami.

A poniżej już spracowana ponad 10 letnia flaga w wersji zimowej :-)

flaga.JPG
Plik ściągnięto 35300 raz(y) 93,49 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
stamp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 17:43   

Hochstriess napisał/a:
Choc nie wiem jak zareaguje Dzielnica Putany i Szatana ... :hihi:
pszekliniak napisał/a:
Ja właśnie najbardziej obawiałabym się reakcji ludności,

Nie rozumiem, co z Wami. Co to za obawy. Flaga Danziga jak i flaga narodowa ma prawo łopotać na każdej posesji, obu należy się szacunek i jak dotąd nie słyszałem aby komuś przeszkadzały. ;-)
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 18:02   

stamp napisał/a:
Flaga Danziga jak i flaga narodowa ma prawo łopotać na każdej posesji

Dla ścisłości: na każdej PRYWATNEJ posesji, jeśli taka jest wola właściciela. Fritzku, u ciebie jest zapewne wspólnota mieszkaniowa? w takim razie zgodnie z prawem dach jest częścią wspólną budynku, i teoretycznie na akcje takie jak wywieszanie flagi powinno wyrazić zgodę zebranie właścicieli.
 
 
stamp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 18:32   

Pumeks napisał/a:
Dla ścisłości: na każdej PRYWATNEJ posesji


Wywieszenie flagi przez okno "własnego" mieszkania (komunalnego,spółdzielczego, własnościowego) chyba już nie wymaga otrzymania zgody :?:
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-08-10, 19:41   

Stamp, chodzi o to, że w dzielnicy Putany i Szatana nie należy się wyróżniać, zwłaszcza jeśli się jest nowym. Można ściagnąć na siebie zupełnie niepotrzebne zainteresowanie. Stąd moje obawy, ale mysli flagowe miałam od pierwszej sekundy ;-)
 
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 19:42   

villaoliva napisał/a:
Zresztą saab na pewno potwierdzi, że nadal tak jest w Skandynawii.

Oczywiście, przed większością willi stoi masz, na który wciągana jest w dni świąteczne flaga (chociaż u wielu osób wisi ona przez okrągły rok), a w pozostałe wisi tzw. vimpel, niebieski z żółtym krzyżem lub niebiesko-żółty. U mnie na dzielni :mrgreen: na fasadach wielu domów (a są to szeregowce) wiszą szwedzkie lub fińskie (jak mieszkańcy są finami) flagi, czasami można też trafić na flagę Skanii lub nawet wysp Alandzkich. Ja moją flagę powiesiłem w miejscu, w którym istniały trzy otworki po śrubach mocujących flagę poprzedniego właściciela domu.
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-10, 21:00   

stamp napisał/a:
Wywieszenie flagi przez okno "własnego" mieszkania (komunalnego,spółdzielczego, własnościowego) chyba już nie wymaga otrzymania zgody :?:

Teoretycznie nie... ale, jakby się ktoś uparł (w przypadku komunalnych i spółdzielczych wiadomo kto, w przypadku własnościowego mieszkania - wspólnota), to przypuszczam, że jest w stanie uzyskać wyrok sądu zabraniający wywieszania.
 
 
rispetto 
sapiens

Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 66
Skąd: stąd
Wysłany: 2008-08-10, 21:25   

W Hanutkowie już czwarty rok wisi i zdążyła się trochę zużyć :lol:
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-08-10, 22:33   

Pumeks napisał/a:
stamp napisał/a:
Flaga Danziga jak i flaga narodowa ma prawo łopotać na każdej posesji

Dla ścisłości: na każdej PRYWATNEJ posesji, jeśli taka jest wola właściciela. Fritzku, u ciebie jest zapewne wspólnota mieszkaniowa? w takim razie zgodnie z prawem dach jest częścią wspólną budynku, i teoretycznie na akcje takie jak wywieszanie flagi powinno wyrazić zgodę zebranie właścicieli.

Jest wspólnota. I nie trzeba było robić zebrań, głosowań, list z podpisami. Ludzie są dumni, że flaga Miasta powiewa nad kamienicą. I chyba będzie zrzutka na większą :-D
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-08-11, 00:06   

Oto maszt na wieży villi przy Piastowskiej 4 w Oliwie.

Piastowska_4.JPG
Plik ściągnięto 35212 raz(y) 20,85 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl