Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dolne Miasto - rewitalizacja
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-01-13, 10:42   

Hochstriess napisał/a:
Petycji, rzecz jasna, nie podpiszę.

Może trzeba stworzyć petycję poparcia? :-)
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Sebastian 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 140
Skąd: Dwumiasto
Wysłany: 2011-01-13, 11:13   

Hochstriess napisał/a:
A i mam nadzieję, że dyskont nie jest ową planowaną "rewitalizacją"

To nie tylko rewitalizacja, ale i ściąganie inwestycji do miasta (wbrew jakimś tam krytycznym raportom PwC). :hihi:
_________________
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-01-13, 11:35   

Sebastian napisał/a:
ściąganie inwestycji do miasta
I to z kapitałem zagranicznym!
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Bynio50 
wiarus


Wiek: 74
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 462
Skąd: Gdańsk /Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2011-01-13, 14:17   

Przecież mamy już kapitalizm ale tylko z obcym kapitałem. Nasz POLSKI kapitał to robole i tyle. ha_ha_ha
_________________
Ile głów ludzi,tyle zdań.
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-01-15, 22:56   

Zielone światło dla Dolnego Miasta




Cytat:
W dzielnicy już teraz zawiązało się partnerstwo społeczne, w które zaangażowało się 19 podmiotów. Jeszcze w tym roku rozpocznie swoją działalność m.in. Caritas Archidiecezji Danzigiej, który będzie prowadził zajęcia z dziećmi. Rozpocznie też działalność klub dla młodzieży, dostępne będą także porady dla rodziców i seniorów.

- Najmłodsi będą mogli korzystać z zajęć edukacyjnych, turystyczno-krajoznawczych, plastycznych i ruchowych. W przypadku młodzieży będziemy musieli wchodzić w obszar działań bardziej złożonych, czyli terapeutycznych - zapowiada Magdalena Chełstowska z referatu rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Danzigu.

Dorośli otrzymają tzw. wsparcie dla rodziny, czyli pomoc w odbudowywaniu relacji, nabywaniu umiejętności opiekuńczych i wychowawczych. W tym roku z takich zajęć będzie mogło skorzystać w sumie około 200 osób mieszkających w dzielnicy. Mieszkańcy, w zależności od grupy wiekowej, będą pracować w zespołach od 20 do 50 osób.

Od przyszłego roku zacznie się zmieniać przestrzeń publiczna Dolnego Miasta. Zostaną wykonane remonty ulic oraz znajdującej się pod nimi infrastruktury.

- W główny ciągu, czyli ul. Łąkowej i Wróblej, zostanie wymieniona infrastruktura podziemna, która jest wielką bolączką mieszkańców, bo dzielnica jest często zalewana. Zostanie też wymieniona kanalizacja deszczowa, wodociągowa, powstaną również przepompownie. Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany budynek przy ul. Dolnej 8 - wylicza Grzegorz Sulikowski, kierownik referatu rewitalizacji.



Intryguje mnie pokazany tam zabytokwy tramwaj. Mam nadzieję, że będzie to kopia.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-01-16, 10:57   

ŻENADA!!!! Jak jest kasa to pojawił się Caritas a gdzie był wcześniej ? Wizualizacja przedstawia z wyjątkiem ul.Dolnej stan Łąkowej z przed 40-30 lat, dużą część pieniędzy pochłonie jak zwykle CWS Łaźnia i projekty, dlaczego one są takie kosztowne, tak że niewiele zostanie na rewitalizację.Była również mowa o zmianie przekroju społecznego , :bejsbol: ciekawe co to znaczy?Podwyżka czynszów załatwi chyba problem :evil: Zresztą takie plany oglądałem już 20-30 lat temu i nic z tego nie wyszło. Chciałbym żeby rewitalizacja oznaczała zachowanie jeszcze istniejącej zabudowy a nie wyburzanie jak to ma miejsce w kwartale pomiędzy ul. Kieturakisa - Kurzą - Wróblą.
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-01-16, 12:17   

Żałosna wizualizacja.
Zarżnięto działającą świetlicę społeczną - Caritas dostała monopol i kasę na nową. Uważam, podobnie jak słowik, że większość kasy rozejdzie się.
Akurat z podwyżki czynszów się cieszę, to na pewno zmieni przekrój społeczeństwa, ale zdecydowanie za mało.Potrzebne są działania i inwestycje. Nie wystarczy posadzenie nowych drzewek i podwyższenie krawężników, żeby samochody tego nie rozjechały, jak to jest obecnie. Rolę Caritas widzę na oprotestowywanym osiedlu kontenerów, wśród ludzi dotkniętych patologiami (wyuczona bezradność, konflikty z prawem, alkoholizm, dziedziczona, nawykowa bieda, bezrobocie).
Odnoszę wrażenie, że DM zostanie polukrowane od strony Motławy, żeby lokatorzy z Wyspy Spichrzów nie mieli dyskomfortu i żeby można było przejść do Łaźni ładną drogą. To wszystko.
Trzymam kciuki za dzielnię, ale złudzeń, niestety, nie mam. Dolne Miasto widzę codziennie, zakochałam się w tym miejscu i serce mi pęka jak widzę jego śmierć.
To Miasto skazało tę dzielnicę na upadek w latach 70-tych i to Miasto ma obowiązek ją teraz podnieść.
:flaga:
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-01-16, 12:30   

I nie ma Dolnej 8, więc ciekawe na co pójdzie ta kasa :?:
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-01-16, 12:32   

Pewnie błąd pisarski i chodzi o dawny OHP. Miastowa własność, to zrobią.
Albo czarna dziuuuura, wiesz - my jej nie widzimy, ale to nie znaczy, że jej nie ma ;-)
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-01-16, 13:06   

Jeżeli dawny OHP to Dolna 4.

Dolna4a.jpg
Plik ściągnięto 20510 raz(y) 74,39 KB

Dolna4.jpg
Plik ściągnięto 20510 raz(y) 73,23 KB

 
 
 
Rumcajs 

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Żabianka-Zaspa
Wysłany: 2011-04-12, 11:04   

Świetlica Caritasu będzie na Dobrej 8.

Co do Partnerstwa, to jestem "ze środka" i mogę coś więcej opowiedzieć, jeśli jesteście zainteresowani. :)

Generalnie, nareszcie są duże pieniądze na działania "rewitalizacji miękkiej", która jest rozpisana w czasie.

Muszę przyznać, że zdejmuję czapkę przed Urzędnikami z Referatu Rewitalizacji - poznałem trochę ich pracę i trzeba być nieźle zafiksowanym na celu koniem roboczym, na którego leją pomyjami z obu stron, żeby coś wychodziło. Duży szacun!
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-04-12, 15:49   

Rumcajs napisał/a:
Świetlica Caritasu będzie na Dobrej 8.
ciekawe gdzie ? w czyim prywatnym mieszkaniu ?
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-06-18, 10:12   

Rewitalizacja, rewitalizacja i już po.

Dziennik Bałtycki

Dużo słów, obrazków, mydlenia oczu i pieprzenia od rzeczy. Wyszło jak zwykle.
:evil2:
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-06-18, 10:52   

:evil: :evil: :evil: :evil: Jeszcze jeden ECS , jeszcze jedna darmowa działka dla czarnych , jeszcze jedno mieszkanie dla Budynia QQQQQQQQQQQQQQQ...................WA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-06-18, 14:22   

To tylko Europejska Stolica Kultury...
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl