Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stado baranów a regulamin
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2010-11-20, 17:07   Stado baranów a regulamin

Jeden z postów został usunięty ze względu na swoją treść. Tak dla przypomnienia niektórym dyskutantom:

Punkt regulaminu WFG:

    4. Na Forum zabronione jest: szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasową, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, jak również obrażanie uczuć religijnych różnych grup wyznaniowych, a także propagowanie postaw szowinistycznych i nacjonalistycznych.


Dlatego proszę o utrzymanie przez nas wysokiego dotychczas poziomu dyskusji na forum.


Post powstał w wątku:http://wolneforumdanzig.pl/viewtopic.php?p=31846#31846
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
Ostatnio zmieniony przez villaoliva 2010-11-23, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-23, 15:44   Takie sobie przemyślenia

Mam pewną wątpliwość, może nie mam racji, ale odnoszę po raz kolejny wrażenie, że Polska jest krajem w którym wyrządzający zło mają większe prawa niż ci którym to zło wyrządzają. Do tego jeszcze dochodzi filozofia Kalego. Uszkodzona polichromia? Toż to przecież tylko parę centymetrów. Nic się nie stało. Po prostu lampkę wieszaliśmy. Ale gdyby ktoś gwoździem potraktował limuzynę (też tylko parę centymetrów) wyobrażam sobie krzyk i oburzenie. Jak to? Jakim prawem? To na pewno prowokacja, może TVN, może GW? Taka krzywda, takie zagrożenie dla życia i zdrowia, domagamy się ochrony BORu i prawa do noszenia broni. Wcale bym się nie zdziwił gdyby do tego doszło. Między innymi z powodu tak zwanej poprawności politycznej. Nie próbujmy wprowadzać tylnymi drzwiami cenzury prewencyjnej. Nie warto. Ulica Mysia nadal kojarzy się nienajlepiej. Niech ludzie mają prawo do wyrażania swoich uczuć - także tych negatywnych. Te komentarze są czytane również przez tych z którymi się nie zgadzamy, to swego rodzaju hamulec dla ich zapędów. To nie jest dobry czas na cenzurę. Żaden czas nie jest dobry na wprowadzanie cenzury.
 
 
ezet 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 1604
Skąd: Pomorze Gdańskie
Wysłany: 2010-11-23, 16:23   Re: Takie sobie przemyślenia

Piotr A. napisał/a:
(...) To nie jest dobry czas na cenzurę. Żaden czas nie jest dobry na wprowadzanie cenzury.

Nazywanie baranami czy bydłem kogokolwiek, nie tylko osób wyznania rzymsko-katolickiego, z pewnością nie będzie na tym forum tolerowane :!: :!: :!:

Oprócz przypomnianego przez Villaolivę punktu 4, należy mieć na uwadze punkt 1 Regulaminu WFG:

Cytat:
1. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-23, 17:06   

Po raz ostatni usłyszałem podobny tekst w WKU (komisja wojskowa) w 1970 roku. Nie jestem przyzwyczajony do takiego poziomu dyskusji.- po prostu nie będę się do niego zniżać. W związku z tym daruj, ale swoje opinie począwszy od dzisiaj będę prezentować na innych forach. Życzę utrzymania równie wysokiego poziomu intelektualnego.
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2010-11-23, 18:09   

Szanowny CENZORZE !!!!!! Żądam usunięci mojego postu w całości , po Twej łaskawej ingerencji jest może według ciebie poprawny politycznie ale nie ma już swej ekspresji :evil:
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-11-23, 20:03   

Popełniasz, ezecie, grzech nadinterpretacji.
 
 
 
ezet 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 1604
Skąd: Pomorze Gdańskie
Wysłany: 2010-11-23, 20:26   

Hochstriess napisał/a:
Popełniasz, ezecie, grzech nadinterpretacji.


Masz prawo do swojej interpretacji, jednakże administracja forum uznała, że ta wypowiedź narusza Regulamin, co skutkowało usunięciem posta (zdanie pogrubione).

Cytat:
Jedyne na czym się nasi "pasterze" znają, to dojenie, strzyżenie i zarzynanie "owieczek"...

Już dawno nie owieczek a stada baranów...
----------------------------------------------------------------------


Slowik45, Twój post, zgodnie z życzeniem, został usunięty.
Ostatnio zmieniony przez villaoliva 2010-11-23, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-11-23, 20:28   

To teraz sam usuń swój post :D
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2010-11-23, 20:30   

Piotr A. napisał/a:
Niech ludzie mają prawo do wyrażania swoich uczuć - także tych negatywnych. Te komentarze są czytane również przez tych z którymi się nie zgadzamy, to swego rodzaju hamulec dla ich zapędów.


To może mamy jeszcze zezwolić na lżenie kogo popadnie, żeby sobie użyć czy podwyższyć swoje ego?
Nie po to powstało to forum, nie w celu ordynarnego upustu swoich emocji czy frustracji. To forum miało do tej pory opinię szanującego inne wyznania i narodowości.

Swoje opinie można wyrażać na każdy temat, bez inwektyw czy porównywania do bydła. Odpowiednim tonem i z szacunkiem dla innych. I wtedy nie będzie "cenzury".


Hochstriess napisał/a:
Popełniasz, ezecie, grzech nadinterpretacji.


Ja mam odmienne zdanie. Zamiast dyskusji na poziomie mieliśmy jarmarczne słownictwo. Bydło to bydło. I doskonale wiemy co mamy na myśli używając tego pejoratywnego sformułowania pod adresem ludzi.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2010-11-23, 20:34   

Ta dyskusja zupełnie nie ma sensu, ciekawi mnie tylko gdzie użyłam słowa "bydło" ?
I tu jest właśnie nadinterpretacja. Z mojej strony EOT.
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2010-11-23, 20:43   

Przepraszam za pomyłkę. Chodziło mi własnie o tych baranów.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2010-11-23, 20:45   

Jakie ego , jaka frustracja ,jakie jarmarczne przymioty :?:
villaoliva napisał/a:
Ja mam odmienne zdanie
i to zamyka dyskusję :pada:
 
 
 
bolo young 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Langenau
Wysłany: 2010-12-01, 10:58   

to baran jest gorszy od owcy? a ktora jego czesc powoduje to zgorszenie? :flaga:
 
 
ezet 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 1604
Skąd: Pomorze Gdańskie
Wysłany: 2010-12-01, 16:30   

bolo young napisał/a:
to baran jest gorszy od owcy? a ktora jego czesc powoduje to zgorszenie? :flaga:

Świnia też nie jest gorszym zwierzęciem od owcy..., ale daj sobie spokój z takimi pytaniami. Mam nadzieję, że nie po to zarejestrowałeś się na WFG, żeby robić zamieszanie :!:

Hochstriess napisał/a:
Popełniasz, ezecie, grzech nadinterpretacji.


Hochstriess napisał/a:
Ta dyskusja zupełnie nie ma sensu, ciekawi mnie tylko gdzie użyłam słowa "bydło" ? I tu jest właśnie nadinterpretacja. Z mojej strony EOT.


Określenie "bydło" znalazło się w usuniętej przeze mnie wypowiedzi innego użytkownika i w żadnym momencie nie napisałem, że to Ty użyłaś tego słowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl