Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fritzek
2010-01-27, 17:13
Zabawy ze swastyką
Autor Wiadomość
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2009-11-16, 20:17   

Nie sa nieuprzejme, tylko znużone. Wszystko zostało powiedziane. Pytam zatem czego jeszcze chciałbyś się o naszej ocenie dowiedzieć.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
gregski 

Wiek: 59
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 5
Skąd: Z morza
Wysłany: 2009-11-16, 20:53   

Przyznam sie, że zaciekawił mnie ten temat. Zastanawiam się, czy macie zamiar ścigać pana Emila Karewicza. W końcu tak sugestywnie grywał gestapowca Brunera!

Fritzek, tak na marginesie, to znam Andersa do dłuższego czasu i musze powiedzieć, że chłopak mimo młodego wieku ma nieźle w głowie poukładane. Mam, więc nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli sparafrazuję Twoje słowa i napiszę: Musisz się jeszcze dużo o ludziach nauczyć młoda koleżanko.

PS.
Fajne forum. Może będę tu zaglądał częściej
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-11-16, 21:37   

gregski napisał/a:

Fritzek, tak na marginesie, to znam Andersa do dłuższego czasu i musze powiedzieć, że chłopak mimo młodego wieku ma nieźle w głowie poukładane.

PS.
Fajne forum. Może będę tu zaglądał częściej

Andreas, jak widać potrafi sam dyskutować. Chyba nie potrzebuje starszego adwokata.

A na forum zarówno i Ciebie i Andreasa zapraszamy, nie tylko do starego wątku tyczącego się artykułu Bartosza Gondka w GW.

Polecam wątek powitalny i przejrzenie zawartości WFG.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-11-16, 21:45   

A może wątek zamknąć? Nic nowego raczej tutaj nikt nie wniesie :-)
 
 
 
Andreas 

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Forum Historia.Org.Pl
Wysłany: 2009-11-16, 21:56   

Dziękuję gregskiemu za wspomogę. :)
Potrafię sam dyskutować, ale cięzko jest dyskutować z kimś, kto ucieka od odpowiedzi, czyż nie, Pani Administrator?
Zacytuję pewnego rekonstruktora:
''Nie wykazaliście nawet minimum dobrej woli, aby poznać hobby, o którym piszecie. Nie zapytaliście o to, jak wymienione grupy postrzegane są w środowisku rekonstruktorskim. Dowiedzielibyście się, że my rekonstruktorzy traktujemy wymienionych kolegów jako pełnych zaangażowania i profesjonalnych, odpowiedzialnych i godnych zaufania rekontruktorów. Nie essesmanów, lecz rekonstruktorów! Starają się jak najlepiej pokazać przeszłość. Nie da się tego zrobić bez ćwiczeń, szkoleń i doskonalenia umiejętności, tak wojskowych jak i aktorskich. Profesjonalizm, karność i wyszkolenie tych grup są godne pochwały. Nie gloryfikują tych formacji. A fakt, że używają w swoim środowisku imion i stopni jest powszechny nie tylko pomiędzy rekonstruktorami strony niemieckiej, ale na wszystkich stronach "frontu". Staramy się w pełni poznać i odtworzyć często konkretne postacie lub tworzymy ich fikcyjnych odpowiedników, jednak mimo kilku lat działania w ruchu rekonstrukcyjnym nie zauważyłem przesiąknięcia zakazaną w kraju ideologią. Pasjonuje nas mundur, barwa, broń, wyposażenie, życie codzienne odtwarzanych formacji. Szukanie w tym hobby siedliska nazizmu czy ruchów skrajnych jest błędne. Wspólnie z kolegami w różnych grup staramy się o to, aby element spaczony ideologicznie nie miał do nas wstępu. My rekonstruktorzy zakładamy mundur jak aktorzy na scenie, dzisiaj będzie to amerykański spadochroniarz, Obrońca Westerplatte z 1939 roku, żołnierz sowiecki, jutro mundur legionów Piłsudskiego, powstańca wielkopolskiego, pancerniaka od Maczka czy żołnierza waffen ss.''
Słowa p. Marczyńskiego, z 326. baonu saperskiego 101. Airborne Division ''Screaming Eagles''.
Akurat, GRH ''Pomerania 1945'' to jedna z najbardziej szanowanych grup w Polsce.
A to, że ten pan jakimś cudem dostał się na ich prywatne forum(być może zaszło przestępstwo, jak rzekł jeden z forumowiczów z pewnego forum rekonstrukcyjnego).
A ja w dalszym ciągu czekam na ustosunkowanie się Pani Administrator do moich wypowiedzi poprzednich.
Pozdrawiam
 
 
Kuglow 
Szatan zjada


Pomógł: 12 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 804
Skąd: Marienburg
Wysłany: 2009-11-16, 22:14   

Proponowałbym Ci Andreas nie wystawiać na próbę "Pani Administrator" . Nie mam bladego pojęcia , dlaczego zaatakowałeś akurat ją. Dostałeś wg. mnie wyczerpujące odpowiedzi a próbujesz teraz udowadniać nie wiadomo co. Podałem Ci link gdzie możesz wśród braci rekonstruktorskiej zadawać pytania więc tam szukaj odpowiedzi , jeśli nasze Cię nie satysfakcjonują. Tyle ode mnie.
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-11-16, 22:29   

Celem Wolnego Forum Danzig nie jest rozprawianie o rozterkach rekonstruktorów. Ich przeciwnikach i zwolennikach. Od tego są fora "branżowe". Chociażby forum wychwalanej Pomeranii.

Szkoda, że przychodzą na WFG osoby (potencjalnie mogące wnieść dużo wiedzy), tylko po to, żeby odgrzać "nieświeżego kotleta".

Temat uważam za zamknięty.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl